Через пересічне щеплення, проведене в сільській школі на Хмельниччині, село Строки на кілька днів опинилося в центрi пильної уваги рятувальників МНС, фахівців МОЗ, санепідслужби. Приводом для занепокоєння стало те, що через годину після уколу 20 дітей віком від 10 до 15 років зі скаргами на запаморочення, головний біль, слабкість та підвищення температури потрапили до лікарні. Точної причини такої бурхливої реакції дітей на введений імуноглобулін сьогодні не знає ніхто. Відповідь на це питання дасть слідство.
За інформацією прес-служби МОЗ України, все почалося тиждень тому, коли в навчально-виховному комплексі села Строки Теофіпольського району захворіла на вірусний гепатит А одна дитина. Серед товаришів та однокласників хворого, яких відразу ж оглянули медики, виявилася ще одна хвора дитина. Враховуючи, що вакцинація від гепатиту тут не допоможе (імунітет після вакцинації виробляється, як мінімум, протягом двох тижнів, а за цей час здорові діти можуть захворіти), медики того ж дня зробили 14 дітям із контактної групи укол імуноглобуліну — препарату, який використовують для негайного захисту від iмовірного зараження та захворювання на «жовтуху». Це перевірений ще в часи Другої світової війни метод — імунізація нормальним людським імуноглобуліном, тобто пасивно набутими антитілами до вірусу гепатиту А. Жодної реакції на уколи не було.
Згодом комісія лікарів, до складу якої входять педіатр та інфекціоніст Теофіпольської центральної районної лікарні, вирішила провести імуноглобулінопрофілактику всім учням школи, і 22 листопада 48 школярам ввели препарат. А через півтори години після цього 20 дітей було госпіталізовано до дитячого відділення Теофіпольської центральної районної лікарні з попереднім діагнозом «медикаментозна реакція на щеплення».
За інформацією прес-служби МОЗ, після того, як школярам ввели антигістамінні препарати (їх використовують для лікування різних алергійних захворювань, зокрема алергійних дерматозів), маленьким пацієнтам відразу стало легше: усі неприємні симптоми, які з'явилися після щеплення, зникли. Учора дітей оглянула комісія обласних фахівців і виписала їх додому. Сьогодні здоров'ю дiтвори ніщо не загрожує.
Міністерство охорони здоров'я створило комісію для розслідування ситуації та з'ясування причин погіршення стану дітей. Дехто з фахівців припускає, що це була алергійна реакція на імуноглобулін або ж на якийсь продукт харчування, який потрапив до шкільної їдальні. До слова, медики у всьому світі констатують, що сьогодні алергійні захворювання фіксуються у людей набагато частіше, аніж 100, 50 і навіть 20 років тому. Для прикладу: від атопічного дерматиту потерпають до 30 відсотків загальної популяції людей, а п'ята частина людства бодай раз у житті мусила лікуватися від гострої кропивниці.