Напередодні скорботних роковин Голодомору 1932—33 років на Чернігівщині в селі Сергіївка Прилуцького району висаджено калиновий гай. Калина цвістиме поруч із пам'ятником жертвам Голодомору. Як передає УНІАН, не виключено, що 24 листопада Президент Віктор Ющенко офіційно відкриє і цей пам'ятник, і цей гай. Як повідомив головний лісник Чернігівщини Сергій Мотрич, який став одним з ініціаторів калинового гаю, саме Прилуцький район страшенно постраждав у 30-ті роки — тільки тут загинуло від голоду до півтори тисячі мешканців.
Голодомор косив і Харківщину. На спогад про жертв цього геноциду у столиці Слобожанського краю відкрилася виставка «Свіча скорботи». «Виставка не претендує на показ цієї страшної трагедії у масштабах усієї держави, вона обмежена матеріалами про Харківщину із фондів Історичного музею, наданими київським «меморіалом», — говорить начальник управління культури та туризму облдержадміністрації Ніна Супруненко. Проте, на переконання пані Супруненко, виставка дає можливість уявити і масштаби цієї трагедії, і її суть.
А тим часом кримська організація Української народної партії ініціює встановлення у Сімферополі пам'ятника жертвам Голодомору 1932—33 років. Крим постраждав від Голодомору значно менше, ніж інші регіони України, визнає уповноважений представник УНП в автономії Дмитро Кущевий, проте наголошує: сьогодні в Криму мешкає чимало жертв страшного голоду, тому встановлення монумента було б вмотивованим, і доцільним.
За підсумками розмов із головою ВР АРК Анатолієм Гриценком та мером Сімферополя Геннадієм Бабенком, пан Кущевий зрозумів, що місцева влада вітає таку ініціативу. Є сподівання, що капсулу на місці зведення монумента буде закладено на річницю трагічних подій — 25 листопада. Дмитро Кущевий запевняє, що УНП профінансує виготовлення пам'ятника жертвам Голодомору і що його мусить створити саме кримський архітектор.