Росія і США після майже 10 років переговорів нарешті підписали двосторонню угоду, яка уможливлює вступ Росії до СОТ. Підписи під відповідним протоколом поставили міністр економічного розвитку та торгівлі РФ Герман Греф та представник у справах торгових переговорів американської адміністрації Сюзен Шваб, під час перебування у В'єтнамі на саміті організації Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва. Найбільш суперечливими пунктами в переговорах між Росією та США була відмова Москви відкрити свій ринок для поставок американських м'ясопродуктів та інтелектуальне піратство в Росії.
Американсько-російський протокол відкриває Росії шлях до СОТ, але не гарантує автоматичний вступ. Москва ще повинна владнати свої непрості відносини з Грузією та Молдовою, які наразі зовсім не збираються сприяти входженню Росії в цю організацію. Мова і про заборону поставок в Росію молдовських та грузинських вин, і про інші економічні санкції проти Грузії.
Спікер грузинського парламенту Ніно Бурджанадзе заявила наприкінці минулого тижня, що Грузія не буде чинити перепони прийому Росії у СОТ, якщо Москва усуне перепони у вільній торгівлі. Заступник міністра економіки Грузії Вахтанг Лежава заявив, що Тбілісі надасть згоду на вступ Росії до СОТ лише в тому випадку, якщо товари обох сторін проходитимуть через офіційні митні пункти і якщо Росія припинить торговельні відносини з Абхазією і Південною Осетією. Малоймовірно, що Москва виконає останню вимогу.