У країні, «де панує свобода», учора Президент Віктор Ющенко вітав близько 700 учасників Міжнародного медіа-форуму «Україна на інформаційній карті світу», який сьогодні завершує свою роботу у Києві. Окрім свободи слова, як запевнив Президент українських та іноземних журналістів, тут панує свобода вибору та позиції . Водночас Президент додав, що «явище свободи, як правило, цінується лише тоді, коли його бракує».
Звісно, закордонних журналістів найбільше цікавили ймовірні зміни зовнішньополітичних орієнтирів України після призначення нового уряду. Але Ющенко вкотре запевнив, що українська влада продовжує послідовну роботу з інтеграційного наближення до Євросоюзу і НАТО. При цьому додав, що розраховує у забезпеченні цього процесу і на нинішнього Прем'єра Віктор Януковича. Водночас Президент визнав, що нинішня політична ситуація в країні вимагає певної часової поправки цього курсу. «Як Президент я розумію, що, можливо, цьому уряду і цьому Прем'єр-міністру (який йшов на вибори з антинатовською риторикою) потрібен перехідний період для того, щоб мати можливість по-іншому сформувати свою тактику в цьому питанні», — цитує Ющенка УНІАН.
Щобільше, Президент нагадав міжнародним гостям, що Україна прагне і до регіонального лідерства, для чого в неї є всі можливості. Адже на пострадянському просторі посідає друге місце після Росії за чисельністю населення і економічним потенціалом. За розмірами території Україна є другою в Європі, а за рівнем ВВП друга після Польщі у Центрально-Східній Європі. Іншими перевагами нашої країни Президент назвав стабільність валюти та нижчий рівень зовнішніх боргів, ніж у сусідніх країнах. Також Україна входить у п'ятірку держав, що мають новітні технології в авіаційній та космічній сферах.
А на запитання про річницю Помаранчевої революції Ющенко розповів про свій намір звернутися до нації та, можливо, у цей день зустрітися з українцями в регіонах. «Україна за два роки пройшла шлях, яким вона може бути гордою», — наголосив Президент, аргументуючи свій оптимізм запровадженням свободи слова, демократичними та вільними виборами, формуванням діалогу влади і бізнесу, а також темпами економічного розвитку.
ФОРУМ
Міжнародний медіа-форум відбувається в Україні вдруге. Його організовує Державний комітет телебачення та радіомовлення під патронатом Кабінету Міністрів. Серед учасників, окрім українських журналістів, були представники ЗМІ Росії, Азербайджану, Аргентини, Болгарії, Білорусі, Великої Британії, Королівства Норвегія, Куби, Іспанії, Латвії, Польщі, США, Німеччини, Туреччини, Франції. Протягом трьох днів вони зустрічалися з першими особами держави, проводили «круглі столи» та дискусійні клуби з питань європейського вибору України та медіа-партнерства. Також учора в рамках форуму відкрилися дві виставки «Україна інформаційна» та «Україна — європейська держава».
До речі, чи то за дивних обставин, чи то у зв'язку з керівництвом гуманітарним блоком у Кабміні Дмитром Табачником, чомусь представників найтиражніших всеукраїнських україномовних газет не було запрошено на форум. Не побував там навіть голова Національної спілки журналістів Ігор Любченко, який брав участь у попередньому форумі два роки тому. В коментарі «УМ» він припустив, що, можливо, це «якісь клерки» забули внести його ім'я у список запрошених. «У мене з Табачником хороші стосунки. Думаю, коли він мене не побачить на тому форумі, то завтра передзвонить і запитає, чого я не був», — додав він.