Чеське місто Пльзень знане у світі не лише своїм фірмовим пивом, а й досить негастрономічними речами — тролейбусами, трамваями і потягами метрополітену під солідною маркою «Шкода». 30 жовтня у складі української делегації там, як розповіли «УМ» у прес-службі Сімферопольського міськвиконкому, побував мер кримської столиці Геннадій Бабенко і особисто ознайомився з процесом виробництва двигуна електротяги і збірки тролейбуса. Але найголовніше – ті відвідини заводських цехів мають практичний результат, бо з чехами вдалось домовитись про відкриття філії «Шкоди» в Україні. Причому йдеться про налагодження майже всього технологічного процесу: корпус «рогатого» планують виготовляти у Києві, комплектуючі — на українських підприємствах («Шкода» власноруч відбере їх на тендері), а збирати все докупи — вже у Сімферополі, на Кримському республіканському виробничому підприємстві «Кримтролейбус». У цьому є резон — місцеві фахівці добре обізнані з експлуатацією і ремонтом шкодівського електротранспорту, у тому числі найдовшої у Європі гірської тролейбусної траси. Головне ж — підприємство із Пльзені до Криму надсилатиме лише тягові двигуни, конструкторську й технічну документацію.
Сімферопольський мер припускає, що перший кримський тролейбус марки «Шкода» може зійти з конвейєрів уже взимку майбутнього року. По «зубах» «Кримтролейбусу» і випуск автобусо-тролейбусів з дизельними генераторами, що дозволить продовжувати існуючі міські маршрути в ті райони, де немає контактних мереж. І, на додачу до всього, нове виробництво — це створення у місті сотень робочих місць.
Утім усі ці райдужні плани міського голови, до легітимності котрого, до слова, має великі претензії не лише постійний представник Президента України в АРК, можуть успішно «зависнути у повітрі». Як свого часу проект створення так званого Південного автозаводу на базі місцевої СТО «КримавтоГАЗу», що патронував особисто тодішній червоний спікер Леонід Грач. Проте з того вийшов повний «пшик», бо «надійні» російські партнери із Нижнього Новгорода все згодом переграли, залишивши кримчан «з носом». Знову ж таки, щось не чутно про реалізацію розрекламованого на початку року тутешнім Радміном проекту зі складання у Сімферополі фірмових зернових комбайнів «Ростсільмашу». Однак Чехія — не Росія, відтак сімферопольцям, певно, варто сподіватись, що від пльзеньського вояжу їхнього мера щось-таки «вигорить».