Обережно з Туреччиною
Усупереч очікуванням, Єврокомісія не відважилася призупинити переговори про членство Туреччини в ЄС, а надала Анкарі додатковий час, до середини грудня, для нормалізації її відносин із Кіпром. Як відомо, відмова Туреччини визнати республіку грецьких кіпріотів, яка є членом ЄС, та відкрити свої морські та авіапорти для цієї країни є головним каменем спотикання в переговорах між Брюсселем та Анкарою. Комісар ЄС Олі Рен, який відповідає за переговори з майбутніми членами ЄС, заявив, що не можна ставити під питання майбутнє Туреччини в ЄС, бо це може відбити в турків бажання проводити необхідні реформи. На позавчорашньому спеціальному засіданні, де розглядалося «турецьке питання», Єврокомісія також представила документ під назвою «Стратегія розширення ЄС», на підставі якого будуть прийматися всі рішення на саміті ЄС наступного місяця. Україна в цьому документі взагалі не згадується.
У Киргизії прийнято Конституцію
Президент Курманбек Бакієв учора підписав Закон «Про нову редакцію Конституції Киргизької Республіки». Текст нової Конституції Киргизії 8 жовтня пізно ввечері депутати парламенту схвалили відразу в двох читаннях.
Двічі прем'єр-міністр Чехії
Президент Чехії Вацлав Клаус удруге доручив місію формування нового уряду лідеру Громадянської демократичної партії Мірку Тополанеку. Ця партія заручилася найбільшою підтримкою виборців на червневих парламентських виборах, але її лідер не зумів зібрати урядову коаліційну більшість. Тому кабінет меншості на чолі з Тополанеком подав у відставку після того, як 3 жовтня не спромігся отримати вотум довіри в парламенті. Другий уряд Тополанека буде тимчасовим. Опозиційні соціал-демократи обіцяють підтримати новий уряд меншості, якщо він правитиме лише наступні два роки. А Громадянська демократична партія, кістяк урядової коаліції, взагалі виступає за проведення дострокових виборів уже наступного року.