Добре законспірований канал постачання наркотиків із Тернополя до однієї з виправних колоній Львівської області розкрили правоохоронці. Успішну спільну спецоперацію провели оперативники Департаменту боротьби з незаконним обігом наркотиків МВС, їхні колеги з підрозділів БНОНу Львівщини та Тернопільщини та співробітники Держдепартаменту з питань виконання покарань.
Як повідомили «УМ» у Департаменті зв'язків з громадськістю МВС, організаторами каналу виявилися колишні в'язні цієї колонії. Один із них, молодий тернопiльчанин, просочував опієм звичайний одяг і пересилав його в колонію у поштових посилках, які на законних підставах мають право отримувати в'язні колонії. У прес-службі Держдепартаменту з питань виконання покарань «УМ» з'ясувала, що йдеться про звичайні теплі шкарпетки. Технологія видобування «наркоти» зі шкарпеток та кайфування від них не повідомляється, власне, не кажуть силовики й про те, як саме «хімік» робив плетені речі такими непростими.
Неофіційно «УМ» вдалося з'ясувати, що наркодилер був студентом одного з вищих навчальних закладів Львова, але зілля привозив із Тернополя. Він, до речі, раніше «сидів» саме за наркотики. Але, як бачимо, роки ув'язнення використав не для виправлення, а для налагодження нових каналів збуту «наркоти» - дурман пересилав своєму знайомому по бараку. У МВС додають, що студент конспірувався, адже висилав «наркошкарпетки», використовуючи паспорт ще одного колишнього ув'язненого цієї ж колонії, що нібито втратив цей документ.
Власне, правоохоронці затримали тернопільського «менделєєва» із кайфовою передачкою ще два тижні тому, але повідомили про резонансне затримання лише зараз, оскільки до сьогодні йде перевірка всіх можливих інших нелегальних каналів та передач саме за цю « колючку». Наразі правоохоронці зібрали достатньо доказів - вилучено й посилку із кайфовими шкарпетками, й паспорт відправника, й мобілку з цікавими записами смс-ок (де зафіксовано процес підготовки та відправлення опійних передач). Зловмисникам інкримінується скоєння злочину, передбаченого ч. 2 ст. 307 Кримінального кодексу (незаконне пересилання чи збут наркотичних засобів, здійснений повторно). Розслідування триває.
ДО РЕЧІ
З початку року працівниками міліції викрито близько 52 тисяч злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їхніх аналогів або прекурсорів. Задокументовано 14 тисяч фактів збуту наркотиків. Ліквідовано 2,2 тис. наркопритонів. Викрито 201 міжнародний канал надходження в Україну наркотиків, з незаконного обігу вилучено майже 25 тонн «наркоти».