За попередніми результатами проміжних виборів у США, Демократична партія вперше за останні 12 років відновила свій контроль над Палатою представників. Учора станом на 13.00, за київським часом, демократи здобули в Конгресі 228 місць, а республіканці - 195, такі дані подавала Бі-Бі-Сі. Тобто залишалася невстановленою доля 12 депутатських мандатів, які, втім, вже не могли змінити розклад сил. Лідер демократів у Палаті представників Ненсі Пелосі (обрана від Сан-Франциско) вчора стала першою в історії США жінкою-спікером нижньої палати.
Ситуація в Сенаті залишається невизначеною. Демократи й республіканці вчора мали по 49 місць. Контроль над Сенатом буде залежати від результатів виборів у двох штатах: Монтані та Міссурі, в кожному з яких претенденти набрали майже рівну кількість голосів. При розкладі в Сенаті 50 на 50 перемогу здобувають республіканці, оскільки Конституцією США передбачено, що у випадку рівного представництва в Сенаті додатковий, вирішальний, голос належить віце-президенту США, в даному випадку - консервативному республіканцю Діку Чейні.
Кореспондент Бі-Бі-Сі повідомляє з Вашингтона, що вже тепер можна стверджувати, ніби результати проміжних виборів змінили політичний клімат у США. Останні два роки президентства Джорджа Буша будуть значно відрізнятися від того, що було до цього часу. Позавчорашні вибори можна вважати своєрідним референдумом із питання довіри до політики президента Буша. Їхнiй результат матиме вплив на результат президентських виборів 2008 року. Інші політичні коментатори висловлюють песимістичну думку, що впродовж наступних двох років нічого не зміниться, оскільки президент буде накладати вето на невигідні йому законопроекти, які прийматиме демократична більшість Палати представників. Але в певних речах президент Буш буде змушений іти на компроміси з демократами, бо від Палати представників залежить, зокрема, прийняття бюджету країни та розподіл видатків у ньому.