Ще зовсім недавно вважалося, що подарувати коханій зірку з неба так само неможливо, як і вдягти штани через голову. Сьогодні ж можна навіть це. Наприклад, заплатити гроші і назвати певним ім'ям нову зірку. Назву офіційно зареєструють на міжнародному рівні. Але й розкошелитися доведеться на пристойну суму.
Значно дешевше нині обійдеться прикупити земельну (чи то пак, неземну) діляночку на Місяці або Марсі. Та й коштуватиме це значно дешевше, ніж сотка на нашій планеті. Приміром, 40 соток місячної території (акр - це найменша ділянка, яку можна придбати) можна купити всього за 119 доларів, а така ж територія на червоній планеті обійдеться на 10 баксів дорожче, тобто 129 у. о. Так зване Місячне посольство, яке займається космічним розпродажем в Україні та в усьому світі, в обмін на гроші видасть сертифікат на позапланетну нерухомість. І ви вже - щасливий її власник. Залишиться тільки почекати наукового прогресу, щоб побувати на своїй місячній «фазенді».
Одначе, як заявили українські науковці під час Міжнародного симпозіуму ООН iз космічного права, що відбувся в Києві, продаж та купівля ділянок на Місяці, Марсі та інших небесних об'єктах є нелегітимними. «Цей продаж абсолютно нелегітимний і не тягне за собою жодних юридичних наслідків», - каже директор Міжнародного космічного центру НАНУ Юрій Шемченко. Словом, у нас з вами просто виманюють гроші. Адже ця транзакція не санкціонована жодними документами міжнародного права, запевнив Юрій Шемченко.
Продажем ділянок за межами Землі так зване Місячне посольство займається з 1980 року. За цей час продано лише 7 відсотків поверхні планети, або понад 2 мільйони ділянок. Серед їх власників - Рональд Рейган, Джон Траволта, Том Круз, Ніколь Кідман, Арнольд Шварценеггер. З відомих українців власниками неземної нерухомості є Ірина Білик, Ані Лорак, гурт «ВВ».
Сайт «Місячного агенства» пропонує українцям ділянки на Місяці в районі морів Холоду, Дощів, озера Сновидінь, затоки Роси, кратера Посейдона та в інших не менш красиво названих місцях. При цьому сайт запевняє, що в «майбутньому, коли почнеться космічне освоєння Місяця, місяцевласник, можливо, отримає величезний прибуток».
З ІСТОРІЇ ПИТАННЯ
У 1980 році громадянин США Денніс Хоуп знайшов у міжнародних правових актах норму, яка дозволила йому цілком законно отримати в приватну власність Місяць, який до того часу нікому не належав. Міжнародний «Договір про принципи діяльності держав iз дослідження і використання космічного простору», ратифікований ООН у 1967 році, передбачає, що жодне космічне тіло не може бути присвоєне жодною з держав. Але в цьому договорі нічого не сказано, що власником космічного тіла не може стати фізична чи юридична особа. Право власності на Місяць, а потім ще на 53 планети Хоупу видала влада штату Каліфорнія. Відтоді компанія Денісса Хоупа «The Lunar Embassy» («Місячне посольство») і розпродує космічну нерухомість.