Киргизія стала на межу громадянської війни. Начальник Служби безпеки Киргизії Мурат Суталінов учора о 15.00 заявив про намір розігнати силовими методами мітинг опозиції, хоча раніше президент Бакієв обіцяв, що по відношенню до мітингуючих зброю застосовувати не будуть. Усупереч обіцянкам, учора в пообідню пору між учасниками альтернативних мітингів відбувалися не лише бійки, а й звучали постріли.
Правоохоронні органи застосували спецзаходи для розгону мітингу опозиції. За офіційними даними, під час перших зіткнень 18 осіб отримали поранення, чотири з них - вогнепальні.
Причиною цих сутичок стала спроба депутатів парламенту вирішити політичну кризу політичними засобами. Так, у ніч із понеділка на вівторок було скликано Установчі збори, які прийняли нову Конституцію Киргизії, згідно з якою країна з президентської республіки перетворилася на парламентську. Нову Конституцію підписали 38 депутатів, що, за регламентом Установчих зборів, становить більшість, 19 заявили про рішучу підтримку старої Конституції та президента і прем'єра, решта - вагаються. Прем'єр-міністр Фелікс Кулов, інформує «Інтерфакс», відхилив запрошення опозиційного руху «За реформи!» прибути на засідання парламенту та назвав новостворені Установчі збори нелегітимними.
Відтак міністр оборони Киргизії Ізмаїл Ісаков наказав своїм підлеглим... вийти на альтернативний мітинг - для підтримки президента Курманбека Бакієва - у цивільному одязі, передає «Фергана.ру». Такі ж накази отримали всі працівники державних та бюджетних установ. У підсумку, вчора в першій половині дня на головній площі Бішкека бушували два мітинги, розділені міліцейськими кордонами. Перевдягнуті солдати - це була найперша провокація влади, саме вона й спричинила силові сутички.
Політичні аналітики навіть пророкують, що в Киргизії може початися громадянська війна. Власники крамниць закривають свої магазини і вивозять добро зі столиці, остерігаючись погромів та мародерства, як це сталося під час так званої «революції тюльпанів» у березні 2005 року.