Став батьком — і забив

07.11.2006

Фанати «Карпат» матч з «Арсеналом» не побачили, зате напередодні пікетували міську раду Львова, аби вирішити питання з орендою стадіону «Україна». (Фото УНІАН.)

І хто тепер скаже, що в числі 13 немає нічого особливого? Найголовніша «чортівня», яка відбувалася на футбольних полях у суботу—неділю, — це сніг, мороз та, відповідно, зменшення кількості глядачів на трибунах. У Львові при цьому змушені були визнати, що матчі не відбуваються за будь-якої погоди: інспектор зустрічі «Карпати» — «Арсенал» Віктор Звягінцев запропонував перенести гру, бо хуртовина перетворила все навколо на білий килим, і ліній розмітки не було видно й близько. При цьому до організаторів закидів не було: «Карпати» старалися, як могли, і вкривали газон плівкою до самого «часу ікс». Інша річ, що при наявності на стадіоні «Україна» спеціального підігріву (а його встигли провести лише до периметру поля) цей матч можна було б провести на зелено-брудній багнюці. Швидше за все, ПФЛ вирішить провести «нещасливий» поєдинок 1 грудня.

На тлі проблем із погодними умовами відбудеться ще два тури. Це — погано. Адже в нашому чемпіонаті й так надто багато боротьби і значно менше — власне гри. Тепер же футбольне видовище стане ще менш привабливим для вболівальників.

А відкрив тур матч двох команд Донеччини — «Металурга» й «Іллічівця». Відповідною до рівня першості області була й аудиторія на стадіоні «Шахтар» — по 200 організованих та «лівих» глядачів. Не дивно, що кризовий «Іллічівець» не почував себе у гостях. Маріупольці з годину контролювали перебіг подій і вели в рахунку. Підопічним Івана Балана залишається тепер кусати лікті, що у хвилини своєї переваги вони забили тільки один гол. Бо авантюризм іспанського тренера «МД» Анхеля Алонсо таки дозволив його підопічним вирвати вольову перемогу. Злам у грі стався після виходу на поле у другому таймі форвардів Андреса Мендоси та Паулу Вога. За 15 хвилин до фінального свистка з появою Олександра Косиріна нападників у «метадонів» стало аж четверо! У підсумку бразилець Вог зрівняв рахунок, вигравши «другий поверх», а Косирін у компенсований час поставив переможну крапку, чим привітав себе з народженням доньки.

«Іллічівець» в останніх дев’яти матчах набрав лише два очки і перебуває на порозі зміни тренера. Подейкують, що на березі Азовського моря може опинитися Володимир Безсонов.

Таким чуткам не варто дивуватися, бо Безсонова вже кілька днів немає в Луганську, де він формально ще очолює «Зорю». І треба ж такому статися, що свою першу перемогу в чемпіонаті аутсайдер здобув саме в цьому турі і під керівництвом «тимчасового» Юрія Малигіна. Луганчани майже не мали моментів для взяття воріт, зате суперник — клуб із Сімферополя — свої нагоди бездарно марнував. Усе вирішив Флавіо Діас, який на дальньому куті замкнув навіс, необачно продовжений із передньої стійки воріт захисником гостей Олександром Першиним.

Найвеселіший матч був у Одесі, де «Чорноморець» уже до 24-ї хвилини вигравав у «Харкова» з рахунком 3:0. Відзначимо дубль Валентина Полтавця, який у попередньому турі зіграв свій 300-й матч у вищій лізі. Господарі поля заспокоїлися і ледь не посприяли сенсаційному «камбеку» гостей. Принаймні два м’ячі харків`ян Рібейро та Чеберячка у середині другого тайму влітали у ворота на тлі дивної апатії «моряків». Врятував господарів від ганьби Даниловський, який забив у цьому матчі перший і останній, як виявилося, голи. Перемога «Чорноморця» теж стала своєрідним подарунком для «нового» батька Гілазєва, у якого в цей день народився син.

А ось більш досвідченому «імениннику» Олегу Шелаєву не пощастило — його «Дніпро» другий тур поспіль втрачає перемогу під завісу матчу. У Олега Протасова непогано спрацьовує система «від надійної оборони», його підопічні у більшості матчів непогано контролюють гру. Однак якби додати очки, які дніпропетровська команда втратила, намагаючись утримати мінімальну перевагу в рахунку, то місце «Дніпра» було б дуже близьким до двох претендентів на чемпіонство. Цього разу героєм зустрічі міг стати Володимир Єзерський, який забив гол після навісу Сергія Назаренка з кутового, але в другому моменті, вийшовши сам на сам із голкіпером і обігравши його, не зміг влучити в порожні ворота. «Кривбас» же в цьому принциповому обласному протистоянні скористався ледь не єдиною нагодою для взяття воріт.

Характеристикою ще одного «сіренького» матчу можуть бути як завжди «гуморні» слова наставника «Сталі» Тона Каанена: «Голкіпери не зробили в цьому матчі жодного сейву, тож жодна команда не заслуговувала на перемогу». Однак алчевці таки поступилися запорізькому «Металургу», пропустивши єдиний гол.

Бойовий матч у Харкові, який, попри найнижчу температуру (мінус 5), зібрав досить пристойну аудиторію, приніс мінімальну перемогу і третю сходинку у турнірній таблиці харківському «Металісту». Відзначимо, що Діденко, який під час перерви замінив Данилова, відзначився вже в першій атаці своєї команди у другому таймі.

3 800 глядачів

Голи: Даниловський, 8, 74; Полтавець, 20, 24 (пен.) — Рібейро, 62; Чеберячко, 71

16. «Сталь» 13    2     2     9     10-19 8

Кращі бомбардири: Гігіадзе («Кривбас») — 7, Белік («Шахтар») — 6.

А ТИМ ЧАСОМ...

Перша ліга. Результати матчів 17-го туру: «Спартак» (І-Ф) — «Сталь» (Ддз) — 1:0 (Веприк, 51), «Динамо-Ігросервіс» — «Львів» — 1:2 (Морозов, 7 — Жданов, 9; Войтович, 47 (пен.)), «Геліос» — «Поділля» —1:1 (О.І. Коваленко, 33 — Витвицький, 52), «Десна» — «Волинь» — 4:0 (Ярмоленко, 14, 43; Колодін, 52; Круковець, 66), «Борисфен» — «Оболонь» — 0:1 (Ворона, 61), «Миколаїв» — «Дніпро» — 3:0 (Штурко, 33; Шеремет, 41; Павлик, 72 (пен.)), «Енергетик» — «Динамо-2» — 0:0, ЦСКА — «Нафтовик» — 0:2 (Єсип, 48, 50), «Спартак (С) — «Закарпаття» — 0:5 (Козоріз, 9, 80; Бурий, 13; Бундаш, 41, 68 (пен.)).

Лідери: «Оболонь», «Нафтовик», «Закарпаття» — 38, «Динамо-Ігросервіс», «Геліос — 28, «Кримтеплиця» — 27, «Волинь», «Сталь», «Динамо-2» — 26...