Протистояння між владою та опозицією в Киргизії набрало драматичного характеру. Президент Киргизії Курманбек Бакієв учора вранці подав до парламенту проект нової Конституції, в якому передбачається обмеження повноважень глави держави. Проект був підготовлений на вимогу опозиції. Але парламент учора не міг розпочати його розгляд з огляду на відсутність кворуму: 28 опозиційних депутатiв прийняли рішення бойкотувати засідання, тому законопроект наразі переданий на розгляд парламентського комітету, повідомляє РІА «Новості». Виступаючи перед парламентом, депутат Азімбек Бекназаров, який є представником штабу опозиційного «Руху за реформи» заявив, що таким чином, президент «ще раз обманув нас». Бекназаров пояснив, що цей документ, за регламентом, повинен розглядатися в комітеті від трьох до шести місяців, і впродовж цього часу «ми не можемо змінити в ньому навіть крапку з комою». Опозиція вважає, що, таким чином, прийняття нової Конституції відкладається щонайменше до січня наступного року.
А киргизька опозиція, яка з 2 листопада мітингує на центральній площі Бішкека, вимагає негайного проведення конституційної реформи. Вчора колони опозиції приблизно об 11.00 за київським часом вирушили по головному проспекту столиці Чуй до приміщення Національного телебачення, щоб вимагати прямого ефіру. Адже 5 листопада опозиції відмовили в прямому ефірі, незважаючи на попередню домовленість.
Дорогою до телецентру опозиціонери провели мітинг біля мерії Бішкека з вимогою відставки мера Арстанбека Ногоєва, а потім — перед посольством Російської Федерації. Дії 20-тисячного натовпу погано організовані. Опозиція несподівано змінила плани усунення президента Бакієва від влади і вирішила піти на переговори з ним. Коли ж люди разом з лідерами опозиції дійшли до будинку уряду, то знову розпочали скандувати гасла з вимогами відставки президента Курманбека Бакієва та прем’єр-міністра Фелікса Кулова. Лідери опозиції тим часом вирішували, хто з них має піти до Будинку уряду на переговори з президентом. Перебіг всіх цих подій описує інформаційний сайт Фергана.Ру.
Бакієв, зi свого боку, намагається створити враження, що надалі користується підтримкою народу. Місцева агенція «24.kg» повідомляє, що адміністрація президента наказали вчора працівникам усіх без винятку бюджетних організацій вийти на мітинг підтримки президента й уряду та проти «екстремістів, які дестабілізують ситуацію в країні». Охорону цього мітингу мали здійснювати дві тисячі міліціонерів. Їх виявилося більше, ніж мітингувальникiв на підтримку влади.
Недавній опозиціонер Бакієв, який прийшов до влади на цілком подібній до теперішньої хвилі народного невдоволення у березні 2005 року, за час президентства виявив повну політичну некомпетентність, переслідував лише одну мету — узурпацію влади. Ситуація, яка тепер склалася в Киргизії, скидається на фарс. Учорашній революціонер Курманбек Бакієв став, на думку опозиції, жорстким автократом. Демократи, які усунули від влади попереднього президента Аскара Акаєва і поставили на його місце Бакієва, тепер виступають проти свого вчорашнього побратима по «революції тюльпанів».
Не виключено, що події можуть перерости в силове протистояння. Хоча «Фергана.Ру» повідомила, що вчора на центральній площі Бішкека група офіцерів міліції заявила про відмову служити режиму Бакієва і перейшла на бік опозиції.