Справжня інформаційна вакханалія розігралася позавчора навколо фігури депутата Київради від Блоку Леоніда Черновецького Ігоря Лаврова. Нагадаємо, що низка інформагентств iз посиланням на поінформоване джерело в правоохоронних органах повідомила, що співробітники столичного Управління боротьби з економічними злочинами затримали цього 29-річного депутата ледь не «на гарячому» — коли той отримував півтори тисячі доларів хабара. Після чого нібито доставили Лаврова до прокуратури Голосіївського району, яка вирішувала питання про порушення кримінальної справи.
Але невдовзі пан Лавров заперечив факт свого затримання за отримання хабара. В телеефірі «5-го каналу» він заявив, що дійсно був у міліції, але лише супроводжував свого товариша, який давав пояснення щодо власного бізнесу. «Я не був ні затриманий, ні заарештований, ніяких кримінальних справ не порушували», — сказав він. Після цього Блок Леоніда Черновецького розповсюдив заяву до засобів масової інформації з вимогою спростувати «наклепницьке повідомлення» про затримання їхнього депутата. Цього вимагав i сам Лавров.
Утім на цьому конфлікт не вичерпався. Невдовзі столична міліція заявила, що вважає правомірним затримання депутата Київради. Як повідомив УНІАН з посиланням на начальника Центру громадських зв'язків Головного управління УМВС столиці Володимира Поліщука, затримання Лаврова було проведено без порушень закону. Пан Поліщук додав, що столична прокуратура поки що не порушила кримінальної справи за фактом отримання хабара депутатом Київради, хоча начальник УБЕЗу й передав їй усі необхідні матеріали. З іншого боку, відповідно до чинного законодавства, питання про порушення чи відмову в порушенні кримінальної справи має прийматися у 10-денний термін.
Усе це відбувалося на тлі іншої інформації — депутат міськради Михайло Бродський заявив, що нібито на столичну міліцію тиснуть, а її начальнику генералу Яремі телефонував мер Києва Леонід Черновецький. Пан Бродський учора збирався викликати на засідання міськради керівника столичної міліції.
«Відносно Лаврова була, за інформацією, якою я володію, чиста провокація. Лавров ніякого відношення до здачі комунального майна не мав, це були відносини, пов'язані з реалізацією прав частки майна якогось його знайомого, — спростував цю інформацію сам мер Черновецький. — Я попередив усіх депутатів свого корпусу про те, що я не буду їх захищати, якщо вони будуть хабарничати або якщо вони будуть робити те, що ганьбить мене і киян».
Здається, передостанню крапку (остання — за прокуратурою) в цьому скандалі поставив міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. «Він (Лавров. — Ред.) був затриманий у справі про вимагання коштів, а як юридично буде кваліфікована ця справа — хабар чи щось інше — визначить прокуратура. Усі матеріали, включаючи попередній аудіозапис, як (він) вимагав кошти, і відео, як він отримував кошти, передані спочатку в Голосіївську прокуратуру, а потім прокуратурі міста Києва, — розповів міністр Луценко про зібрані проти Лаврова докази й додав, що прокуратура була в курсі намірів міліції затримати хабарника. — Ми вели з ними консультації після отримання аудіозапису про вимагання коштів, і вони визнали, що справа явно свідчить про кримінальний характер вимог пана Лаврова, між іншим, раніше вже судимого».
За словами Луценка, якщо пан Лавров лишається посадовцем на одному з комунальних підприємств, тоді у даному випадку йдеться про хабар, якщо директор змінився, тоді його незаконні дії можуть кваліфікуватися як посередницькі послуги при фінансовому шахрайстві.