Учені відкрили в Китаї новий вид вірусу пташиного грипу, який, імовірно, є стійким до всіх існуючих на цей час у світі вакцин і може викликати нову хвилю захворювання птахів у Південно-Східній Азії та в інших регіонах Євразії. Він також є заразним для людей. Із Китаю повідомляють про перші випадки захворювання на пташиний грип серед горобців. Новий різновид отримав робочу назву «вірус із Фуцзянь», оскільки вперше його виявлено в південній провінції Фуцзянь у березні 2005 року. З жовтня 2005 року він став усе частіше з'являтися в шести провінціях Китаю, де витісняв інші різновиди вірусу H5N1 і став домінуючим видом. На цей час він уже перетнув кордони Китаю і поширився в Лаосі, Малайзії, Гонконзі та Таїланді. В Таїланді та багатьох містах Китаю він спричинив пташиний грип у людей.
Вчені не виключають, що новий різновид з'явився в результаті запровадження програми щеплень, метою якої був захист домашніх птахів від масового зараження раніше виявленими рiзновидами вірусу H5N1. Масштабну програму таких щеплень у Китаї було запроваджено у вересні 2005 року. Новий різновид пташиного грипу відкрила група науковців з університету Гонконга під керівництвом професора Ї Гуаня. Результати цих досліджень були розміщені у вчорашньому виданні бюлетеню «Матеріали Національної академії наук». Фахівець Світової організації здоров'я доктор Майкл Л. Пердью заявив учора в інтерв'ю агенції «Ассошіейтед прес», що новий різновид пташиного грипу не викликає підвищеної загрози для людей, «якщо не брати до уваги факт, що він набув широкого поширення». Він заразний для людей, але наразі бракує доказів, що може передаватися від людини до людини. Інші фахівці, яких цитує агенція, наголошують на необхідності швидкої розробки вакцини проти нового різновиду вірусу та вказують, що «вірус надалі дрейфує», постійно змінюючись.
Знову існує загроза від первинних різновидів пташиного грипу. Мешканка дельти Нілу стала сьомою жертвою найнебезпечнішого різновиду пташиного грипу H5N1 в Єгипті, повідомила єгипетська державна інформагенція МЕНА. Жінка померла позавчора в лікарні, куди потрапила 4 жовтня і відтоді проходила курс лікування протигрипозним препаратом «Таміфлю». За життя вона займалася вирощуванням качок у власному господарстві і, ймовірно, заразилася саме від них.