Те, чим погрожувала столична влада ще з серпня, нарешті звалиться на голови киян — з 1 грудня у Києві у 3-3,4 раза підвищуються тарифи на житлово-комунальні послуги, холодну, гарячу воду і водовідведення. Розпорядження про це підписав мер столиці Леонід Черновецький, повідомляє офіційний сайт КМДА.
Таким чином, тариф на холодну воду і водовідведення у приміщеннях із лічильниками води підвищиться з 82 копійок до 2,82 гривнi за кубометр, на гарячу воду і водовідведення — з 3,72 гривнi до 12,86. Для приміщень без лічильників води холодна вода і водовідведення подорожчають з 4,51 гривні до 15,51 гривні з однiєї людини на місяць, а гаряча вода й водовідведення — до 45 гривень з людини. Опалення ж подорожчає у 2,8 раза — до 2,24 гривні за один обігрітий квадратний метр.
Крім того, квартплата для будинків вище 12 поверхів, обладнаних ліфтами, буде підвищена з 0,58 гривні до 1,99 гривнi за квадратний метр, для будинків до 12 поверхів із ліфтами — з 55 копійок до 1,89 гривні, а для будинків без ліфтів — з 0,45 гривні до 1,50.
За словами першого заступника голови КМДА Анатолія Голубченка, тарифи розробили, враховуючи мінімальні суми на поточний і капітальний ремонти, амортизацію і закупівлю нового устаткування для компаній енергопостачання і ЖЕКів. А начальник головного управління цінової політики Василь Яструбинський пояснює: тариф на квартплату в Києві буде найвищим в Україні, оскільки в столиці комплекс послуг, що надається ЖЕКами, набагато ширший, ніж у регіонах.
* * *
Ціни на комунальні послуги столична влада встановила красиві. А чи відповідною цій вартості буде якість цих послуг? Чи справно бігатимуть між поверхами ліфти, вивозитиметься сміття, в кранах завжди буде гаряча вода, а в квартирах тепло? Поживемо-побачимо, але є надія, що тепер, принаймні киянам, не доведеться грюкати в усі підряд двері, а варто буде постукати лише в одні. Як розпорядився київський міський голова Леонід Черновецький, комунальні служби мають негайно реагувати на такі звернення мешканців столиці. «Інформаційно-довідковій службі «Сall-центр» доручено подавати перелік звернень киян станом на 9.00, 12.00, 15.00 та 17.00 щодня, — повідомив заступник голови КМДА Денис Басс. — При цьому перелік має бути сформовано порайонно. Голови кожної райдержадміністрації зобов’язані протягом доби вирішити проблеми і доповісти за встановленою формою заступнику голови КМДА Олександру Притиці, а в разі його відсутності — начальнику Головного управління житлового господарства. Узагальнена інформація включно з моніторингом ситуації по районах має надходити Леоніду Черновецькому не пізніше 19.00. Так само щоденно інформація від райдержадміністрацій надходитиме до «Call-центру», щоб з нею могли ознайомитися автори звернень».
ДО РЕЧІ
Нагадаємо, що з сьогоднішнього дня дорожчає також абонплата за користування телефонами. Для абонентів міст і райцентрів розмір абонентської платні збільшується на 15 відсотків (для абонентів без почасового обліку розмов дотепер було 17,02 грн., а буде 19,58 з ПДВ, з почасовим обліком тривалості розмов (сюди включено 200 хвилин безкоштовних на місяць) — було 11,90 грн., а буде 13,70 грн.). Для сільського населення тарифи не зростуть. Натомість від сьогодні на 20 відсотків дешевшають дзвінки зі стаціонарного телефону на мобільний (було 1.20 грн., тепер — 96 коп.).
РАХУЄМО РАЗОМ
«УМ» на прикладі конкретної квартири однієї зі своїх співробітниць порахувала, скільки ж реально тепер обходитиметься це однокімнатне житло в 33 «квадрати» у 16-поверховому будинку. Отже, квартплата коштуватиме 66 гривень, плюс близько 100 гривень з особи за холодну воду і ще 74 гривні за опалення. Тобто разом — 240 гривень. В останній квитанції це було трохи більше 60 гривень...