Президент США Джордж Буш позавчора підписав закон про зведення захисного муру на кордоні з Мексикою — для захисту від хвиль нелегальних мігрантів та контрабандних товарів. Стіна виросте не по всьому периметру кордону, протяжність якого 3360 кілометрів, а лише на окремих, найбільш проблемних ділянках загальною довжиною 1126 кілометрів. Ця споруда з бетону та металу буде додатково обладнана електронними датчиками та камерами, уточнює «Ассошіетед прес».
«Ми повинні захищати свої кордони і ставимося до цього завдання цілком серйозно... На жаль, Сполучені Штати впродовж десятиліть не мали повного контролю над своїми кордонами і тому зросла нелегальна еміграція», — заявив Джордж Буш під час церемонії підписання закону в Білому домі. Точна вартість проекту не відома, але в схваленому раніше законі про внутрішню безпеку на зведення стіни на межі з Мексикою передбачено впродовж наступного року фінансування на рівні 1,2 млрд. доларів.
Уряд Мексики висловив рішучий протест американській ініціативі, зауваживши, що стіна стане причиною додаткових смертей та каліцтв людей, які однак намагатимуться нелегально подолати її. Президент Мексики Вікенте Фокс назвав учора підписаний Бушем документ «ганебним та позбавленим погляду в майбутнє». Президент-елект Філіппе Кальдерон, який вступить на посаду 1 грудня, охарактеризував американський проект «жалюгідним, марним та дорогим». Прозвучало навіть порівняння з «новою Берлінською стіною». Для невдоволення мексиканців є також економічні причини. Гроші, які заробляють у США мексиканські емігранти, включно з приблизно 10 мільйонами нелегальних, становлять одне з головних джерел прибутків Мексики.