День блакитних шоломів
У центрі Києва, на майдані Незалежності, відбулася традиційна зустріч миротворців різних поколінь, присвячена 61-й річниці з дня створення Організації Об'єднаних Націй. Слід відзначити, що Україна робить вагомий внесок у миротворчі операції ООН, надаючи військовий та цивільний персонал. За 14 років миротворчої діяльності Україна за обсягом завдань увійшла до першої двадцятки найбільш активних держав-миротворців.
Будував дачу — спіймався на «гарячому»
Ще донедавна картина, з якою зіштовхнулися днями у Повітряних силах, була звичною. Солдати на будівництві дачі для якогось генерала чи полковника — кого цим здивуєш? Утім півтора року тому, коли Президент представляв нового міністра оборони Анатолія Гриценка, однією з численних вимог Верховного головнокомандувача була й вимога покінчити з ганебним явищем солдатського рабства. Наразі не можна з упевненістю сказати, що командири насправді відмовилися використовувати безплатну працю строковиків, але принаймні відтепер добре розуміють, що за це їх чекає покарання. До того ж i в самих Збройних силах подібні випадки більше не приховують.
Батальйони просять тепла
Лише вдумайтеся: сьогодні Міністерство оборони утримує понад дві тисячі військових містечок. За загальною кількістю житлових споруд, об'єктів тепло-, водо-, газо- та енергопостачання, за довжиною інженерних мереж їх можна прирівняти до таких обласних центрів, як Чернігів або Суми. Натомість кошти, передбачені для підготовки Збройних сил України до опалювального сезону, не можуть задовольнити потреб армії. Мало того, отримання військовим відомством запланованих асигнувань перенесено на кінець року!