Якби така подія сталася за часів глухого середньовіччя, нещасну породілю забили б камінням і звинуватили в чаклунстві та змові з дияволом. Адже в таємниці народження у мами-мулатки двох малят — темношкірого та біленького — кілька століть тому не могли розібратися навіть найрозумніші дослідники людської природи. Сьогодні ж генетики «на пальцях» можуть пояснити, звідки в родині чистокровного німця та жінки з ямайсько-англійським корінням могли взятися близнюки з різним кольором шкіри. Як повідомляє «Кореспондент», двійнята — чорношкіра Алісія та біленька Жасмін — нещодавно народилися в австралійському містечку Берпенгері.
Як стверджують учені, такі діти можуть народитися у партнерів, які мають мішану кров, тобто мають серед родичів як європеоїдів, так і афро-американців. У жінки мішаної раси яйцеклітини містять набір генів, який кодує і білий, і чорний колір шкіри. Чоловік мішаної раси так само несе генетичну інформацію про обидва кольори шкіри. Зазвичай, коли сперматозоїд запліднює яйцеклітину, батьки передають дитині мішаний тип генів — народжується мулат. Досить рідко (в одному випадку зі ста) зародок формують «однокольорові» клітини. А якщо сперматозоїд, який містить лише «білі» гени, запліднює «білу» яйцеклітину, а сперматозоїд, який містить лише «чорні» гени, запліднює яйцеклітину з «чорним» набором, народжуються і близнюки з різним кольором шкіри. Щоправда, трапляється це дуже рідко — в одному випадку на мільйон мішаних пар.
До слова, збентежена австралійка — не єдина мама, яка народила різнокольорових малюків. Так, аналогічний випадок стався в англійському Ноттингемі. У 19-річної дівчини на ім'я Кайлі та її чоловіка Ремі народилися дівчата-близнюки: темношкіра і світлошкіра. З часом блакитні очі в одної з них потемніли, і різниця між малими стала ще більш очевидною. Добре, що зараз не середньовіччя...