П'ять років не був у відпустці мер Києва Леонід Черновецький. Тож коли нарешті вдалося викроїти законний відпочинок, подався, за порадою лікарів, «на моря». Вражень набрався стільки, що на все життя вистачить — особливо під кінець. Адже повертаючись додому керманич столиці ледь не загинув у авіакатастрофі. Про це Леонід Черновецький особисто розповів журналістам.
Як і годиться чоловіку небідному, Леонід Михайлович замовив чартерний рейс у «дуже надійній авіакомпанії». Але, повертаючись додому, ледь не став жертвою крилатої техніки — в суботу, 21 жовтня, о 16.55 iз горем пополам літак приземлився в аеропорту «Бориспіль». За словами Черновецького, за півтори години до приземлення у літаку сталася розгерметизація, і, дізнавшись про це, він «про всяк випадок попрощався з життям». До того ж зберігалася небезпека того, що під час посадки не розкриються шасі. «Літак мій насправді майже зазнав аварії, хоча він був добре обладнаний. Я думаю, що дуже багато людей, особливо які перебувають у владних кабінетах, мабуть, хотіли б, аби шасі мого літака не розкрилося, бо я не дуже зручна людина для ведення різних недобрих переговорів», — сказав він. За словами мера Києва, він завжди сподівається на Бога, але в даному випадку були ще й досвідчені льотчики-іноземці: «Вони знали, що робити, і навіть попри те, що аеропорт не давав згоди на посадку, все ж посадили літак, і всі залишилися живі й здорові».
Мера столиці підвів літак німецької авіакомпанії LB AIR «Хоукер-800». Газета «Сєгодня» стверджує, що мер відпочивав у столиці Об'єднаних Арабських Еміратів — Абу-Дабі. Сам Черновецький не зізнався, де саме він плавав-засмагав, натякнув лише, що країна нічим не примітна і не є «зразком Україні для наслідування». Та, мабуть, увесь лікувальний ефект, отриманий під час відпочинку, цей неприємний інцидент звів нанівець. Що і не дивно — таке пережити! Тим більше, що експерти не сумніваються — якщо факт відмови гідравліки мав місце, то Леоніду Черновецькому дійсно пощастило. Найімовірніше, мера й екіпаж врятувало те, що в «Хоукерах», як правило, використовують дві гідросистеми, це і допомогло посадити літак.
Що насправді сталося в небі з мером, з'ясує розслідування, яке має намір провести Державіаслужба. Як повідомив УНІАНу директор департаменту інспекції безпеки польотів Державіаслужби Віталій Міщенко, існує процедура, згідно зі стандартами Міжнародної асоціації цивільної авіації (IKAO), за якою будь-який випадок, що відбувся на території держави, незалежно від того, кому належить авіакомпанія, повинен бути розслідуваний цією країною.