Здійснилася мрія Гаррі Поттера! Дослідник з Університету Дьюка на ім'я Девід Шуриг (ну майже наш «Шурик» на інтернетівському сленгу) заявив про те, що його команді вдалося створити мікрохвильовий плащ-невидимку. Як повідомляє «Кореспондент», під час першого успішного експерименту дослідники зі США в співробітництві зі своїми англійськими колегами зуміли сховати під тканиною мідний циліндр.
Як зазначає Девід Шуриг, за своєю дією плащ нагадує міраж на кшталт того, який виникає на дорозі, коли висока температура спричиняє викривлення променів світла. Ми можемо бачити різні об'єкти завдяки тому, що вони відбивають й поглинають світлові хвилі. Скажімо, листочок липи відбиває зелені хвилі спектру, томат - червоні, білий відбиває всі хвилі видимого спектру, чорний - навпаки, всі поглинає. А якщо зробити так, щоб світлові хвилі взагалі не потрапляли на об'єкт, то його, власне, ніхто не побачить. Тому для створення плаща-невидимки дослідники використали спеціальні матеріали, які відхиляють світлові, радарні й інші хвилі. Суміш металу, кераміки, тефлону і волоконних композитів робить так, що хвилі оминають об'єкт на кшталт того, як річкова вода обтікає гладенький камінь.
Експеримент із циліндром, про результати якого повідомив журнал Scіence, провели через п'ять місяців після того, як Шуріг і його колеги обгрунтували саму можливість створення плаща-невидимки. Втім, за даними «Ньюз.ком», перший робочий плащ працює тільки в двох вимірах і відкидає невелику тінь. Тож наступний крок дослідників - перейти на три виміри й усунути всі недоліки.
Тепер залишається лише створити чоботи-скороходи, скатертину-самобранку - і вперед, до світлого казкового майбутнього...