Свій виклик міністр оборони Анатолій Гриценко кинув офіційно через ЗМІ позавчора. «Лицарська рукавичка» долетіла з Повітрофлотського проспекту до вулиці Різницької, але поки що її так ніхто i не підняв. I це при тому, що надати двом силовикам безплатний ефір уже зголосилися «Студія «1+1» та «5-й канал», аби тільки теледебати відбулися!
Першопричина конфлікту - заангажоване ставлення ГПУ до «помаранчевих» міністрів після «другого пришестя» Януковича. У середу колегія Генпрокуратури розкритикувала Міністерство оборони за неефективну боротьбу з корупцією і злочинністю у Збройних силах.
Уже у четвер міністр оборони, якого на колегію не запросили, заявив про своє обурення таким непрофесійним аналізом ситуації в ЗСУ i констатував, що колегія на чолі з Генпрокурором Медведьком «не змогла всебічно розібратися в ситуації, оцінити її неупереджено й об'єктивно». За словами Гриценка, висновки доповіді сфальсифіковані й не відображають дійсного стану справ у армії.
«Чим керувався Олександр Медведько: політичним замовленням з дискредитації міністра оборони чи бажанням розібратися в ситуації і допомогти армії? - обурюється Анатолій Гриценко. - Я сподівався, що за допомогою Генпрокуратури тисячі гектарів землі, вкраденої шляхом махінацій, у тому числі буквально за місяць до мого призначення на посаду міністра, будуть повернуті державі, що чиновники МО, винні в розкраданні майна, нецільовому використанні десятків мільйонів бюджетних коштів, будуть сидіти за гратами. На жаль, цього не відбулося. Глибоко впевнений, що якби на чолі ГПУ стояла професійна і відповідальна людина, то досвідчені слідчі мали б можливість разом із нами набагато ефективніше викорінювати злочинність і корупцію в Збройних силах».
Міністр оборони запропонував Генпрокурору провести теледебати в прямому ефірі, адже громадськість має право на об'єктивну інформацію, як про армію, так i про прокуратуру. Пан Гриценко пообіцяв надати факти i документи та поставити Генеральному прокуророві низку питань, на які йому буде непросто дати відповіді. «Вислухавши наші аргументи, громадськість визначиться, хто бореться, а хто імітує боротьбу з корупцією!» - заявляє міністр оборони.
Це, очевидно, ще більше «добило» непублічного Олександра Медведька. За рік своєї каденції цей Генпрокурор не дав пресі жодного інтерв'ю, його брифінги можна порахувати на пальцях однієї руки, що вже казати про теледебати! Та ще й із незручними запитаннями. Тож якщо пан Гриценко вчора дякував телевізійникам за готовність надати ефір, то пан Медведько від теледебатів відмовлявся. Та й то через своїх підлеглих.
«Ми - правоохоронний орган, ми здійснюємо нагляд і свою роботу вже показали. Генпрокуратура не є політичною структурою, щоб брати участь у теледебатах. Прийнято рішення провести спільну колегію ГПУ і Міноборони, на якій журналісти зможуть бути присутніми», - виправдовувався вчора за нерішучого шефа його прес-секретар Олексій Бебель.