В урочистостях з нагоди десятої річниці Конституційного Суду України взяли участь одразу три керівники держави - Президент Віктор Ющенко, Прем'єр-міністр Віктор Янукович та Голова Верховної Ради Олександр Мороз. Останні двоє високопосадовців, власне, отримали свої посади саме завдяки конституційній реформі, тому зрозуміло, що будь-який перегляд легітимності змін до Основного закону їм ні до чого. Це відчувалося i в їхній риториці, i в привітаннях.
Так, Олександр Мороз згадав перший склад КСУ, який 10 років тому «взяв надзвичайно високий старт і, по суті, заклав підвалини роботи Конституційного Суду». На думку спікера, якщо тоді ніхто не сумнівався у висновках конституційної Феміди, то згодом вже інші склади КСУ приймали рішення, які досі є предметом дискусії у суспільстві. Пан Мороз прямо підкреслив свою зацікавленість у тому, щоб до рішень Конституційного Суду ні в кого «не виникало ніяких зауважень, ніяких претензій», щоб вони були строго відповідні Конституції і захищали Основний закон.
Красномовством не порадував Прем'єр Віктор Янукович, який вельми лаконічно пообіцяв, що «Кабінет Міністрів завжди з увагою буде ставитися до потреб Конституційного Суду», бо розуміє, що «співпраця з КСУ сприятиме становленню ефективної системи влади». Президент Віктор Ющенко у свою чергу, висловив готовність бути гарантом належного бюджетного забезпечення Конституційного Суду та судів України в цілому. Глава держави звернув увагу на головну проблему - недостатній рівень матеріального та соціального забезпечення суддів, недофінансування судів тощо, адже все це вкупі є реальною загрозою незалежності судової системи.
Майже повністю оновленому складу КСУ Президент побажав успіхів i нагадав, що у досить непростих умовах вони залишаються «справжніми вартовими нашого Основного закону». Адже, на думку Ющенка, після конституційної реформи роль КС як правового засобу забезпечення належного балансу в процесі здійснення державної влади стала винятково важливою. У державі з'явилася значна кількість нерозв'язаних суперечностей у сфері застосування конституційних норм. «Відтак вноситимуться ініціативи щодо подальших змін до конституційного тексту. Але я твердо переконаний, що Конституційний Суд України не допустить тих змін, які прийняті з порушеннями конституційної процедури чи спрямовані на скасування або обмеження прав і свобод людини i громадянина. В цій площині важливо забезпечити дистанціювання КС від прямого політичного процесу », - підкреслив Віктор Ющенко.
З нагоди 10-річчя судді КСУ (колишні й нинішні) отримали від державних мужів чимало нагород, почесних та відомчих грамот.