Група російських та американських учених синтезувала надважкий елемент, який не проіснував і секунду. Проте його винахід є епохальним, адже 118-й елемент (порядкове число відображає кількість протонів у ядрі) може поповнити таблицю Менделєєва, пише «Газета.ру». Учені з Ліверморської національної лабораторії Лоуренса в Каліфорнії та представники Об'єднаного інституту ядерних досліджень з Дубна (Росія) проводили експеримент із радіоактивним елементом «каліфорній», який бомбардували атомами кальцію. В результаті, за задумом дослідників, протони мали злипнутися, мов частинки клейковини. У рідкісних випадках так і ставалося. Після 10 мільярдів бомбардувань детектори зафіксували, що два набори протонів з'єдналися, у результаті чого з'явився новий елемент, який містить найбільшу кількість протонів з усіх відомих на Землі, в тому числі штучних, елементів.
Елемент 118-й може розміститися у періодичній таблиці під родоном у підгрупі інертних газів. Російські вчені пропонують назвати його «московій». Проте інші авторитетні вчені мусять ще переконатися в тому, що цей елемент справді винайдено і що він може існувати в лабораторних умовах.
Заступник директора Iнституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, член-кореспондент НАН України Григорій Ковтун, до якого звернулася «УМ», сказав, що про властивості 118-го елемента говорити зарано, адже синтезовано було лише три атоми. «Атом молекули води навіть не кипить, - розповів Григорій Олександрович, - то що вже говорити про властивості штучного, тобто неіснуючого на Землі, елемента!». Григорій Ковтун не виключає, що дослідження нового елемента може привідкрити таємниці космічних тіл, наприклад так званих «чорних дірок», проте підкреслює, що говорити про можливі відкриття, пов'язані зі 118-м елементом та наступними вірогідними елементами ще дуже рано, якщо взагалі можливо.