У центрі Парижа з'явилася меморіальна дошка, присвячена українській еміграції. На ній викарбувано французькою: «Ріг Сен-Жерменського бульвару і вулиці Сен-Пер, позначений близькістю до українського греко-католицького собору і скверу ім. Тараса Шевченка, з другої половини XX століття був найважливішим місцем зустрічі української еміграції Франції. Позбавлені чужоземними державами своїх прав, своєї ідентичності і своєї землі, українці емігрували десятками тисяч у Францію, де їхня праця стала незаперечним внеском в її економічну, соціальну, культурну і політичну історію».
Із проханням установити меморіальну дошку парижани, в жилах яких тече українська кров, зверталися до влади впродовж місяців, поки їхнє бажання не матеріалізувалося. Для того щоб установити цей пам'ятний знак на розі вулиць, назви яких українською звучали б так: Святого Жермена і Святих отців, треба було пройти низку процедурних моментів. Спочатку питання відкриття меморіальної дошки розглядали в мерії 6-го округу, на території якого розташоване найвідоміше українське місце в Парижі. Для цього була скликана муніципальна рада 6-го округу, яку складають 13 депутатів. Голова Об'єднання французів українського походження, професор історії Жак Шевченко у телефонній розмові зі мною зазначив, що голосування було одностайним. Одначе необхідним був ще один етап - голосування Паризької ради. Депутати від Парижа під керівництвом мера Бертрана Деланое цю iдею нарешті теж підтримали.
На місці урочистої церемонії 7 жовтня були підняті державні прапори Франції та України. Оскільки мер Парижа не зміг бути присутнім, його репрезентував заступник зі зв'язків із закордоном, депутат Європарламенту П'єр Шапіра. Емоційний пан Шапіра зізнався, що його дід - родом із Бродів, що на Львівщині. На церемонію з'їхалося понад дві сотні українців із різних регіонів Франції.
«Відкриттям цього меморіального знаку ми віддаємо шану всім нашим співвітчизникам, які внаслідок політичних репресій або економічних труднощів були змушені залишити Батьківщину та знайшли притулок на гостинній французькій землі... Я разом з вами схиляю голову перед їхньою пам'яттю», - зачитав посол України у Франції Юрій Сергєєв привітання від Президента України.
Жак Шевченко зазначив, що третина французів є або дітьми, або внуками іммігрантів. Українців у Франції він назвав «привидами», яких французька історіографія ігнорувала довгі десятиліття, i нагадав, що 20% еміграції, яку називають російською, склали українці. Ще більша частка українців - 25% - складає так звану польську еміграцію.