Жодних кадрових ревізій за політичними ознаками на місцевому рівні не буде - цього не допустить Президент. «Для вас і для мене є лише одне алібі - це ефективна робота», - особисто сказав Віктор Ющенко головам обласних держадміністрацій позавчора, тобто саме того дня, коли уряд звернувся до Конституційного Суду за роз'ясненням про процедуру звільнення «губернаторів» (дуже вже Кабміну кортить ротувати їх на свій розсуд). При цьому В.Ю. наголосив, що звільнення на рівні керівників обласних адміністрацій таки будуть, але саме за результатами роботи - хто не справляється, тому доведеться поступитись місцем успішнішому управлінцю.
Робочу нараду з головами центральних областей України глава держави провів у Чернігові - першому з обласних центрів, який Президент відвідав iз робочою поїздкою у жовтні. На зустрічі був присутній керівник президентського секретаріату Віктор Балога, а також «губернатори» Чернігівщини - Микола Лаврик, Житомирщини - Юрій Андрійчук, Київської області - Віра Ульянченко, Кіровоградської - Вадим Черниш, Полтавської - Валерій Асадчев, Сумської - Ніна Гаркава, Харківської - Арсен Аваков та Черкаської - Олександр Черевко.
У своєму виступі Ющенко закликав регіональних керівників «забезпечити гармонізацію відносин між структурами влади», висловився за вдосконалення адміністративної реформи і при цьому наголосив, що жодних правових підстав для скасування обласних чи районних адміністрацій не існує. Також глава держави закликав до реалізації проєвропейської політики на місцях і вдосконалення економічної політики регіонів. Зокрема, Президент звернув увагу на необхідність ефективнішого контролю за бюджетними потоками, у тому числі й у сфері відшкодування ПДВ.
Однією з умов ефективного розвитку економіки є залучення інвестицій, тому Ющенко закликав «губернаторів» активніше працювати в цьому напрямі. І не лише сприяти приходу у «свої» регіони інвесторів й активніше проводити для них відкриті конкурси, в тому числі з продажу земельних ділянок, а й подавати законодавчій владі пропозиції щодо спрощення відповідних процедур, які наразі є надзвичайно складними й забюрократизованими.
Звісно, не міг Президент оминути й таку важливу тему, як гуманітарні проекти: належне вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років, мовна політика тощо. Однак на підсумковій прес-конференції за результатами поїздки журналістів цікавили не лише ці питання, а й наболіле: що там із коаліціями та міністрами від «Нашої України»?
Віктор Ющенко і тут укотре наголосив, що виступає за продовження переговорів щодо широкої коаліції. «У мене є відчуття, що більшість учасників виходить із того, що переговорний процес не завершений, і це шанс знайти порозуміння», - поділився глава держави своїми враженнями від нещодавньої зустрічі з ключовими учасниками коаліційних перемовин. Однак якщо таки не складеться (а «Наша Україна», нагадаємо, категорично запевняє, що з переговорами покінчено й рішення про перехід в опозицію остаточне) - нічого не поробиш, і Президент навіть буде готовий погодитися на відставку міністрів оборони Анатолія Гриценка та закордонних справ - Бориса Тарасюка. І взагалі: «В уряді, який не поділяє позицій Універсалу [національної єдності], міністрам від «Нашої України» робити нічого. За таких умов міністри підуть у відставку». Себто з рішенням «НУ» відкликати своїх міністрів із Кабміну Ющенко по суті згоден - звісно, якщо Партії регіонів та «нашоукраїнцям» так і не вдасться досягти єдиних поглядів на внутрішню та зовнішню політику «заради забезпечення політичної стабільності в країні».
ДО РЕЧІ
Учора Президент провів зустріч із новопризначеними головами низки районних державних адміністрацій. Віктор Ющенко окреслив перед керівниками РДА основні завдання і цілі, які вони мають перед собою ставити, наголосивши: «Найвищий суддя вашої роботи - люди, громада, на інтереси якої ви працюєте». На переконання Президента, керівники районів мають не тільки забезпечити стабільну економічну ситуацію у своїх районах, а й приділяти значну увагу розвитку соціальної та гуманітарної сфер, особливо опікуючись тими верствами населення, які цього найбільше потребують - інвалідами, сиротами, пенсіонерами .
Також глава держави звернув увагу на завдання місцевих керівників щодо боротьби з корупцією - для цього, на його переконання, вони мають тісно співпрацювати з правоохоронцями та судами.
НА КОНТРОЛІ
Віктор Ющенко сподівається, що роботи з відбудови гетьманської столиці, Батурина, наступного року буде завершено. «Врятувати Батурин - це означає продемонструвати одну з речей, які ідентифікують нас як націю», - наголосив Президент на нараді з питань відродження Державного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» у Батурині, яка проходила під час його перебування на Чернігівщині. Глава держави нагадав, що відбудова Батурина здійснюється на благодійні пожертвування меценатів. До них Ющенко має намір звернутися знову - з метою зібрати кошти на продовження реконструкції об'єктів заповідника «Гетьманська столиця». До слова, за минулий рік на відбудову заповідника було використано 37 мільйонів гривень. За інформацією прес-служби Президента, про це на нараді повідомив виконавчий директор благодійного фонду «Гетьманська столиця» Микола Бутко. За його словами, сьогодні увага реставраторів зосереджена на відбудові палацу Кирила Розумовського, для завершення якої потрібно 45 мільйонів гривень.
До речі, як зазначив один із найбільших меценатів проекту, голова ради директорів корпорації «Індустріальний союз Донбасу» Сергій Тарута, над використанням приватних коштів, спрямованих на відбудову Батурина, здійснюється подвійний контроль: з боку Наглядової ради благодійного фонду (наступного тижня з нею планує зустрітися Президент) і незалежних експертів, яких винаймає сам Тарута. Тож навіть за бажання пустити ці гроші кудись «наліво» фактично неможливо.