Робота, а не політика,

13.10.2006
Робота, а не політика,

Вiктор Ющенко в Батуринi на реконструкцiї. (Миколи ЛАЗАРЕНКА.)

      Жодних кадрових ревізій за політичними ознаками на місцевому рівні не буде - цього не допустить Президент. «Для вас і для мене є лише одне алібі - це ефективна робота», - особисто сказав Віктор Ющенко головам обласних держадміністрацій позавчора, тобто саме того дня, коли уряд звернувся до Конституційного Суду за роз'ясненням про процедуру звільнення «губернаторів» (дуже вже Кабміну кортить ротувати їх на свій розсуд). При цьому В.Ю. наголосив, що звільнення на рівні керівників обласних адміністрацій таки будуть, але саме за результатами роботи - хто не справляється, тому доведеться поступитись місцем успішнішому управлінцю.

      Робочу нараду з головами центральних областей України глава держави провів у Чернігові - першому з обласних центрів, який Президент відвідав iз робочою поїздкою у жовтні. На зустрічі був присутній керівник президентського секретаріату Віктор Балога, а також «губернатори» Чернігівщини - Микола Лаврик, Житомирщини - Юрій Андрійчук, Київської області - Віра Ульянченко, Кіровоградської - Вадим Черниш, Полтавської - Валерій Асадчев, Сумської - Ніна Гаркава, Харківської - Арсен Аваков та Черкаської - Олександр Черевко.

      У своєму виступі Ющенко закликав регіональних керівників «забезпечити гармонізацію відносин між структурами влади», висловився за вдосконалення адміністративної реформи і при цьому наголосив, що жодних правових підстав для скасування обласних чи районних адміністрацій не існує. Також глава держави закликав до реалізації проєвропейської політики на місцях і вдосконалення економічної політики регіонів. Зокрема, Президент звернув увагу на необхідність ефективнішого контролю за бюджетними потоками, у тому числі й у сфері відшкодування ПДВ.

      Однією з умов ефективного розвитку економіки є залучення інвестицій, тому Ющенко закликав «губернаторів» активніше працювати в цьому напрямі. І не лише сприяти приходу у «свої» регіони інвесторів й активніше проводити для них відкриті конкурси, в тому числі з продажу земельних ділянок, а й подавати законодавчій владі пропозиції щодо спрощення відповідних процедур, які наразі є надзвичайно складними й забюрократизованими.

      Звісно, не міг Президент оминути й таку важливу тему, як гуманітарні проекти: належне вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років, мовна політика тощо. Однак на підсумковій прес-конференції за результатами поїздки журналістів цікавили не лише ці питання, а й наболіле: що там із коаліціями та міністрами від «Нашої України»?

      Віктор Ющенко і тут укотре наголосив, що виступає за продовження переговорів щодо широкої коаліції. «У мене є відчуття, що більшість учасників виходить із того, що переговорний процес не завершений, і це шанс знайти порозуміння», - поділився глава держави своїми враженнями від нещодавньої зустрічі з ключовими учасниками коаліційних перемовин. Однак якщо таки не складеться (а «Наша Україна», нагадаємо, категорично запевняє, що з переговорами покінчено й рішення про перехід в опозицію остаточне) - нічого не поробиш, і Президент навіть буде готовий погодитися на відставку міністрів оборони Анатолія Гриценка та закордонних справ - Бориса Тарасюка. І взагалі: «В уряді, який не поділяє позицій Універсалу [національної єдності], міністрам від «Нашої України» робити нічого. За таких умов міністри підуть у відставку». Себто з рішенням «НУ» відкликати своїх міністрів із Кабміну Ющенко по суті згоден - звісно, якщо Партії регіонів та «нашоукраїнцям» так і не вдасться досягти єдиних поглядів на внутрішню та зовнішню політику «заради забезпечення політичної стабільності в країні».

ДО РЕЧІ

      Учора Президент провів зустріч із новопризначеними головами низки районних державних адміністрацій. Віктор Ющенко окреслив перед керівниками РДА основні завдання і цілі, які вони мають перед собою ставити, наголосивши: «Найвищий суддя вашої роботи - люди, громада, на інтереси якої ви працюєте». На переконання Президента, керівники районів мають не тільки забезпечити стабільну економічну ситуацію у своїх районах, а й приділяти значну увагу розвитку соціальної та гуманітарної сфер, особливо опікуючись тими верствами населення, які цього найбільше потребують - інвалідами, сиротами, пенсіонерами .

      Також глава держави звернув увагу на завдання місцевих керівників щодо боротьби з корупцією - для цього, на його переконання, вони мають тісно співпрацювати з правоохоронцями та судами.

НА КОНТРОЛІ

      Віктор Ющенко сподівається, що роботи з відбудови гетьманської столиці, Батурина, наступного року буде завершено. «Врятувати Батурин - це означає продемонструвати одну з речей, які ідентифікують нас як націю», - наголосив Президент на нараді з питань відродження Державного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» у Батурині, яка проходила під час його перебування на Чернігівщині. Глава держави нагадав, що відбудова Батурина здійснюється на благодійні пожертвування меценатів. До них Ющенко має намір звернутися знову - з метою зібрати кошти на продовження реконструкції об'єктів заповідника «Гетьманська столиця». До слова, за минулий рік на відбудову заповідника було використано 37 мільйонів гривень. За інформацією прес-служби Президента, про це на нараді повідомив виконавчий директор благодійного фонду «Гетьманська столиця» Микола Бутко. За його словами, сьогодні увага реставраторів зосереджена на відбудові палацу Кирила Розумовського, для завершення якої потрібно 45 мільйонів гривень.

      До речі, як зазначив один із найбільших меценатів проекту, голова ради директорів корпорації «Індустріальний союз Донбасу» Сергій Тарута, над використанням приватних коштів, спрямованих на відбудову Батурина, здійснюється подвійний контроль: з боку Наглядової ради благодійного фонду (наступного тижня з нею планує зустрітися Президент) і незалежних експертів, яких винаймає сам Тарута. Тож навіть за бажання пустити ці гроші кудись «наліво» фактично неможливо.

  • Львовом — з колядою

    Львів, який неофіційно називають культурною столицею України, уже не один рік виборює право називатися і Різдвяною столицею. До всіх різдвяних сюрпризів цього року долучиться іще один — пасажирів львівських трамваїв та тролейбусів протягом свят будуть тішити популярні різдвяні мелодії у виконанні улюбленців не лише львів’ян, а й усіх українців — «Піккардійської терції» та Павла Табакова. >>

  • Ірина Геращенко: ЄС налаштований на асоціацію завдяки «війні» з Росією

    Перший сесійний тиждень Верховної Ради після літніх канікул почався напрочуд мирно: без бійок, без блокувань, без фізичних ексцесів і морального тиску у форматі «опозиція vs влада». Депутатів примирила Європа. Точніше, євроінтеграційний напрям, що ним крокує Україна. >>

  • Віра Ульянченко: Обласна влада ні на кого не тисне і ні перед ким не плазує

    Представляти Віру Іванівну, певно, зайве. Її ім'я й по батькові (саме так — без прізвища) говорить саме за себе ще з тих часів, коли вона була першою помічницею Віктора Ющенка на початку століття. Навіть листи до неї, як розповідає сама Ульянченко, підписують просто: «Вірі Іванівні». І доходять.
    Про те, якою впливовою вона є, як поважає її думку сам В.Ю. і як запросто вона спілкується з найбагатшими людьми України, ходять легенди. Коли глава держави призначив Віру Ульянченко керівником Київської обласної держадміністрації, багато хто сприйняв це скептично: одні висловлювали сумніви в умінні Віри Іванівни «перекваліфікуватися» з «няньки Ющенка» в «губернатори», інші іронізували, називаючи це призначення «почесним засланням» подалі від Банкової. Відтоді минув понад рік, і голоси скептиків стихли. А легенди про впливовість Віри Іванівни анітрохи не потьмяніли.
    І ще ремарка: напередодні виборів брати інтерв'ю у партійного керівника області завжди складно — воно в будь-якому разі виглядатиме «піарним». Але, зрештою, коли ж владі й звітувати про свої успіхи, як не перед виборами? Як каже правдоруб Віра Іванівна, «виборець сам повинен у всьому розібратися». До речі, найулюбленіше її слово — «безперечно». >>

  • В'ячеслав КИРИЛЕНКО: Ми змогли повернути довiру людей

    «В «України молодої» диктофони добре пишуть?» — запитав Кириленко, щойно кореспондент «УМ» переступив поріг його кабінету в партійному офісі «Нашої України». «А що, — питаю, — ви зірвали голос?». Кириленко підморгує: «Почався виборчий тур».
    Наша розмова відбулася наступного дня після того, як десант «НУНС» повернувся з першого етапу виборчого туру, який проліг через Сумщину, Полтавщину та Кіровоградщину. А днем по тому «нашоукраїнці-самбісти» мали вирушити на Дніпропетровщину. Власне, наша розмова з Кириленком і почалася з того, як він оцінює старт виборчих турне. >>

  • Андрій Шкіль: Регіони — «діти» слухняні. Але нерозумні

    Якщо «Наша Україна» до останніх передз'їздівських днів тримала інтригу з виборчим списком, то Блок Тимошенко «вистрелив» іншим. «Списочники» БЮТ лишились у своєму попередньому складі, зате присутність з-поміж 103 депутатів V скликання (яких Юлія Володимирівна за відданість і стійкість залишила при кандидатській надії) особливого гостя — президента Європейської народної партії Вілфреда Мартенса — привернула загальну увагу. Мартенс приїхав не просто так — він запросив «Батьківщину» приєднатися до клубу ЄНП. Ця подія відразу потягнула за собою обговорення ідеологічного керунку, в якому рухатиметься БЮТ, відсунувши на другий план ініціативи, з якими виступала на з'їзді Тимошенко, не кажучи вже про інший актуальний аспект — стосунки БЮТ з колегами від «Нашої України — Народної самооборони». Втім на все свій час. Час підписувати спільні угоди і час їх виконувати. Або не виконувати. Наразі помаранчеві демократи обіцяють триматися разом, а що з того вийде — побачимо після 30 вересня. Поки що про внутрішні процеси всередині Блоку Тимошенко з «УМ» говорить депутат IV—V скликань, 14-й номер у виборчому списку БЮТ Андрій Шкіль. >>

  • Замiсть авантюр та полiтичної хитростi демонструйте власне бачення розквiту країни

    Учора глава держави спілкувався з журналістами, в тому числi вже традиційно — у прямому ефірі двох національних телеканалів. Президент вкотре відійшов від офіціозу, а заодно і похмурих владних кабінетів — зустріч з представниками ЗМІ знову проходила на «зеленій галявині» секретаріату. >>