Учора перед Кабінетом Міністрів кілька молодіжних громадських організацій - «Молодь - надія України», «Громадський спротив України», «Помаранчева революція» та Київське братство студентів - провели акцію протесту проти антисоціальної політики міністра-соціаліста. На обідраному та «прикрашеному» картонними ящиками наметі балончиком було написано «Гуртожиток для Ніколаєнка», поруч у ящику лежали качани капусти. Учасники акції протесту, яких було кілька десятків, дуділи в ріжки, торохтіли порожніми пластиковими пляшками. Усе це дійство пояснювали плакати: «Міністра-антисоціаліста - у відставку!», «Міністре, через вас ми живемо на вулиці».
З Кабміну вийшла людина, відповідальна за зв'язки із громадськістю. Їй передали лист, адресований Прем'єр-міністру Януковичу, з вимогами не відміняти пільги на проїзд для студентів (відомо, що ще досі це питання не вирішено остаточно), не застосовувати рейтингову систему при поселенні студентів до гуртожитків (адже тоді студент потрапляє в залежність від оцінки та викладачів), підняти стипендії для студентів та перевірити всі закупівлі, здійснені з наказу Міносвіти на кошти держбюджету.
Вадим Гладчук, голова Всеукраїнського об'єднання «Молодь - надія України» розповів, що минулого тижня вони вже проводили акцію протесту перед Кабміном, після чого Янукович поговорив з міністром освіти. «Ніколаєнко розповів Януковичу, що зараз в освітній галузі все чудово, що і гроші на ремонт гуртожитків виділяють, і зарплати вчителям піднімають, і пільги на проїзд будуть. Але ж насправді існує дуже багато проблем, і міністр освіти мусить не «змазувати» їх, а відстоювати права освітян - вчителів, студентів, школярів. Натомість у держбюджетi не заплановано кошти на пільговий проїзд для студентів, вчителям піднімуть зарплату приблизно на 70 грн., студентські квитки ще досі не всім видали, а в гуртожитках вузів України не вистачає близько півмільйона місць», - обурюється Вадим Гладчук.
Кабмін стояв глухою стіною -чиновники не виходили до групки мітингуючих. Охоронці, які слідкували за порядком, кажуть, що звикли до акцій протесту, адже вони відбуваються ледь не щодня.