Учора відбулася чергова зустріч п'яти постійних членів Ради Безпеки ООН та Японії, на якій продовжувалися розмови про проведене 9 жовтня Північною Кореєю ядерне випробування. Посли США і Франції при ООН - Джон Болтон та Жан-Марк де ла Саблієр - наголосили, що РБ ООН мусить відреагувати якнайшвидше. Навіть давній союзник Пхеньяна - Китай, ймовірно, не буде виступати проти санкцій ООН щодо Північної Кореї. Такий висновок зробили після проведених у Пекіні екстрених переговорів південнокорейські дипломати.
Сполучені Штати підготували дуже жорсткий проект резолюції із засудженням та переліком санкцій проти режиму комуністичного диктатора Кім Чен Іра. Документ передбачає перехоплення потоків коштів, які Північна Корея заробляє на підробці товарів і грошових знаків та торгівлі наркотиками. Також пропонується запровадити міжнародну інспекцію всіх вантажних кораблів, які йдуть до КНДР чи покидають цю країну, щоб мінімізувати можливість поширення ядерної, хімічної та біологічної зброї; запровадити повну заборону на торгівлю предметами розкоші та воєнними товарами, а також будь-якими матеріалами, які можуть бути використані при виробництві зброї масового знищення. У тексті цього проекту, який учора отримала в своє розпорядження агенція «Ассошіейтед пресс», також містяться жорсткі пропозиції Японії про те, що всі країни повинні заборонити вхід до своїх портів і посадку на своїх аеродромах північнокорейських кораблів та літаків, на борту яких є зброя, радiоактивнi матеріали та предмети розкошу. Токіо також пропонує запровадити обмеження на поїздки високопосадових північнокорейських чиновників, а ще - створити при Раді Безпеки ООН комітет, який має відстежувати виконання санкцій. Цей проект резолюції США передали на розгляд Радi Безпеки вчора ввечері.
Іран виявився єдиною країною світу, яка хоч і засудила північнокорейське ядерне випробування, але при цьому розцінила такий крок як відповідь Пхеньяна на погрози та приниження з боку Вашингтона, повідомляє Бі-Бі-Сі.
КНДР учора відреагувала на заклик РБ ООН. Дипломат з амбасади КНДР у Китаї, який побажав залишитися неназваним, повідомив через південнокорейські ЗМІ, що його країна могла б відмовитися від реалізації своїх ядерних планів та повернутися за стіл переговорів стосовно таких програм за умови відповідних дій з боку Сполучених Штатів. Водночас цей дипломат застеріг, що Пхеньян залежно від розвитку подій готовий також встановити ядерні боєголовки на своїх ракетних установках і провести додаткові ядерні випробування.