Цей стадіон на місці старої футбольної арени «Металург» зводиться активними темпами: дніпропетровці поставили за мету приймати у себе учасників фіналу ЄВРО-2012, який, щиро сподіваємося, пройде на полях України та Польщі. До того ж і члени комісії УЄФА, нещодавно відвідавши Дніпропетровськ, свого задоволення ходом будівництва не приховували.
А після того як поважні гості від'їхали, на місці будівництва було знайдено кам'яний склеп із жіночим та чоловічим похованнями у цинкових трунах, на яких написано «Варшава, 1850 рік».
Такій знахідці дивуватися не доводиться. Вона тільки в черговий раз нагадала, що на місці будівництва стадіону в ХIХ столітті розташовувався головний катеринославський цвинтар, де ховали губернаторів, почесних громадян міста, купців та міщан. Фактично цвинтар проіснував аж до 1935 року, коли прийняли рішення збудувати на цій території стадіон. Своїх рідних та близьких тоді перепоховали одиниці, а тисячі померлих так і продовжували лежати у землі. У 1945 році відбулося ще одне відкриття стадіону - після реконструкції. Про те, чи гуманно проводити змагання на кістках пращурів, тоді, певна річ, задумувалися найменше.
А тепер замислилися на повному серйозі - все ж прикмета для футбольної арени не найкраща. Одна з місцевих газет до цього вогню сумнівів підлила ще й добрячого смальцю, повідомивши легенду про те, як під час двох відкриттів стадіону місто охоплювала настільки страшна злива, що не обходилося й без людських жертв. А в кожній легенді, перефразовуючи відому приказку, є значна частка правди. Як би там не було, подальше будівництво відтепер уже не сприйматиметься як беззастережно позитивний фактор.