Депутат російської Держдуми Костянтин Затулін знову став персоною, перебування якої в Україні небажане. Українські правники-міжнародники кажуть, що це вперше у світі держава, оголосивши іноземця небажаною на своїх теренах персоною, мусила підтверджувати таке рішення через суд. Точніше кажучи — захищати у суді своє право визначати небажаних персон. Шоу, влаштоване паном Затуліним, котрий позивався з СБУ, закінчилося не на його користь: пізно ввечері 5 жовтня Шевченківський районний суд Києва залишив у силі постанову про заборону в'їзду цього російського політика на територію України.
Після того як учасники процесу отримають текст постанови суду, вони мають право у десятиденний термін оскаржувати рішення в апеляційному порядку. Постанову Шевченківського райсуду адвокат позивача Андрій Федур, як було оголошено, отримає «на руки» 9 жовтня. Проте, не чекаючи формальностей, ображений Костянтин Затулін заявив пресі, що скаржитиметься в апеляційні інстанції, а далі дійде і до Європейського суду з прав людини. Ще Затулін сказав: «Бажання вірити українському правосуддю в мене особисто викликає великий сумнів». Очевидно, він занадто підвладний бажанням, адже позивався з власної ініціативи.
Процес над Затуліним, який, починаючи з проголошення Україною незалежності, регулярно сипле провокаційними заявами щодо російської належності Криму, лише підкреслив українську толерантність. Адже після того, як суддя Шостак зачитав вирок, дражливого «думця» не взяли попід білі пухкі руки і, всадовивши у крісло літака, не спровадили в російське небо, додому. Костянтин Затулін після процесу оголосив про свій намір залишитися в Києві до суботи (себто до сьогодні). Ще три дні після вироку суду «нев'їзна» на п'ять років персона не могла виїхати з України — не хотіла. Складно розібратися в юридичній казуїстиці, але журналісти, та, схоже, й співробітники СБУ, так і не зрозуміли, чи Затулін вештатиметься Україною і під час розгляду скарги в апеляційних судах?