Сьогодні ми напевно знаємо, скільки треба заплатити за аудієнцію київського міського голови Леоніда Черновецького у «дружній невимушеній обстановці», або ж, як кажуть у народі, поринути в розмову «за рюмкою чаю». Не багато не мало — 15 тисяч гривень, або ж 3 тисячі «зелених») виклав із кишені кожен із п'яти українських бізнесменів, які 5 жовтня прийшли на званий обід до ресторану «Бель Vедер», аби випити італійського вина (50 доларів за пляшку), погризти відбивну, поласувати цитрусовим салатом та поспілкуватися з паном Черновецьким — десь по 20 хвилин кожен. Найцікавіше, що Київській міськдержадміністрації акція не коштувала жодної копійки — усі витрати взяв на себе модний ресторан.
Президент компанії «Київстар» Ігор Литовченко, генеральний директор компанії «Валмі Автомотив» Валерій Миронов, перший заступник директори бізнес-центру «Нест» Сергій Овчинніков, комерційний директор компанії «Агромат» Володимир Рева й голова правління «Укрсоцбанку» Борис Тимонькін стали першими учасниками бізнес-ланчу, організованого мером Києва для збору грошей на будівництво соціального житла для малозабезпечених киян. П'ятірку мер вибрав серед кількох десятків бажаючих пообідати з ним, а решту залишив на наступний раз.
Благодійний обід, який планували провести ще місяць тому, переносився кілька разів. Чому — в мерії не відповідають. Утім можна припустити, що бізнесмени попросту не могли зійтися в ціні за право сісти за один стіл iз мером. З одного боку, у своїх анонсах КМДА писала, що планує зібрати 60—70 тисяч доларів за одну зустріч, з іншого — «їдоки» не збиралися розкошелюватися на грандіозні суми. Зрештою, зійшлися на трьох тисячах доларів — і то добре. Нагадаю, що «виручка» від першого бізнес-ланчу — 75 тисяч гривень — акумулюється на окремому рахунку Київської міської державної адміністрації. Причому перший внесок зробив сам Київський міський голова, перерахувавши на нього свою зарплату за місяць (трохи більше 17 тисяч гривень).
Леонід Черновецький переконаний, що за суму, зібрану під час цього бізнес-ланчу, можна буде купити однокімнатну квартиру для когось зі знедолених киян. У людей практичних це твердження, чесно кажучи, викликає неабиякий подив, адже найдешевше (з того, що пропонують агенції нерухомості) житло на задвірках Києва, зі «стоячою» ванною, розміщеною в кухні за ширмочкою, коштує 35—40 тисяч доларів. Навіть собачу будку чи сарай на курячих ніжках задешево у столиці не купиш — платити доведеться за саму земельну ділянку, на якій стоїть будівля, а земля тут, самі знаєте, коштує чимало. То, може, у Києві десь продають пристойні квартири за 20 тисяч «баксів», тільки ми про це не знаємо? Де ж мер збирається її взяти? Черновецький на це питання не відповів, зауважив лишень, що житло треба брати за собівартістю...
А ТИМ ЧАСОМ...
Мер Львова Андрій Садовий учора влаштував пивний банкет зі студентами, в тому числі неповнолітніми. Перед святкуванням 750-річчя столиці Галичини міський голова пообіцяв усім волонтерам, які допомагали численним гостям зорієнтуватися в місті та проводили екскурсії, у віддяку зводити їх «на пиво». Загалом допомогти місту зголосилося близько 700 волонтерів, здебільшого молодь. Неповнолітнім Садовий пообіцяв винятково безалкогольне пиво.
Як повідомили «УМ» у Львівській міській раді, таку кількість народу мер повів до львівської пивоварні, яка і профінансувала це масове пивосмакування. Запрошення волонтери отримували завдяки смс-повідомленням.