Першу унікальну знахідку на узбережжі Азовського моря було зроблено ще напередодні Великої Вітчизняної війни. Достеменно відомо, що єдиний на той час скелет південного слона (заввишки 4,5 метра!) фашисти вивезли до Німеччини, звідкіля його з великими труднощами вдалося переправити до Зоологічного музею Санкт-Петербурга...
Південь України взагалі багатий на унікальні знахідки. «Україна молода» свого часу розповідала про відкриття поховання кількох південних слонів неподалік села Жовтневе (Токмацький район). У держави не вистачило коштів, аби унікальні скелети не розтягнули випадкові копачі. Доходило до того, що слонячі бивні «археологи» носили вулицями райцентру, а співробітники Краєзнавчого музею ледь не бігали за ними, аби ті поступилися знахідкою!..
Днями стало відомо, що на кістяк «якоїсь тварини» наштовхнувся ще один запоріжанин (де саме — вказувати не будемо, аби не спровокувати «розкопки»). Півтораметрова щелепа, довжина скелета — майже двадцять кроків, висота — приблизно три метри. Деякі фрагменти, аби показати родичам, чоловік притягнув з берега додому (досі зберігає у клітці для кроликів!). Стверджує, ніби телефонував до школи, Краєзнавчого музею, управління культури... Скрізь відмахувалися. А берег продовжував обсипатися, і з-під пластів виступали нові фрагменти «чудовиська». Доки під час недавнього обвалу кістяк не зник під товстим шаром піску.
Коли ж сенсаційна новина була оприлюднена однією з місцевих телестудій, на місце поховання доісторичної тварини виїхали співробітники Краєзнавчого музею. Єдиний в області палеонтолог Тамара Деркач унікальність знахідки підтверджує, водночас застерігаючи, що висновки, південний слон це чи якась інша тварина ще дольодовикового періоду, фахівці зроблять пізніше, коли оглянуть не лише величезні зуби, котрі «експонуються» на приватній кролефермі. Аби ж докопатися до південного слона (неофіційно превалює саме ця версія), необхідно споряджувати експедицію. А грошей катма.