У серпні цього року в Казахстані запроваджені грошові одиниці — тенге — нового зразка. Презентуючи нові купюри сенаторам, заступник голови Національного банку Бісенгалі Таджияков пояснив, що в попередні роки постійно підвищувався захист банкнот, і на цей час наплодилося багато варіантів одного і того самого номіналу. Окрім того, банкноти різних номіналів були схожими, що викликало не лише нарікання населення, а й створювало проблеми для працівників банківських установ. За словами Таджиякова, нові банкноти не зможе сплутати навіть сліпий — настільки вони відрізняються. Тижнем раніше, під час презентації нових купюр депутатам нижньої палати парламенту — Мажилісу, стався скандал: пильні депутати помітили помилку. На купюрах номіналом 2000 замість слова «банкі» значилося «банк». Спікер Мажилісу розрядив атмосферу жартом: «Якщо в когось є банкноти з помилками і вони йому не подобаються, то він може віддати їх спікеру». Національний банк вирішив не передруковувати наклад з помилкою, а запустити його в обіг таким як є.
Помилки на грошових знаках зустрічаються не так уже рідко. У листопаді минулого року на Філіппінах було випущено в обіг купюру номіналом 100 песо, на якій прізвище президента країни Глорії Арройо написано з помилкою: замість букви Y стоїть буква V, в результаті чого «Арройо» читається, як «Аррово». Помилки припустився один з європейських монетних дворів, якому уряд Філіппін видав замовлення на друк нових купюр. Справа жартами не скінчилася. Голова філіппінського Центрального банку Фе де ла Крус назвав цей випадок «безпрецедентним» та наказав провести ретельне службове розслідування та виявити і покарати винних, щоб подібне не могло повторитися у майбутньому. «Помилкові» купюри було наказано вилучити з обігу та знищити. Не всі філіппінці поспішили позбутися їх, бо серед американських нумізматів ціна такої купюри номіналом 100 песо (1,84 долара) відразу ж підскочила до 100 доларів.
У жовтні минулого року Банк Японії повідомив, що приблизно 40 тисяч нових купюр номіналом 1000 єн були надруковані з технологічною помилкою, у результаті чого їх не розпізнавали банкомати. Представники банку відмовилися уточнити, якої ж помилки припустилися в процесі друку, оскільки така інформація могла допомогти фальшивомонетникам розкрити один із рівнів захисту нової банкноти. Купюри з помилками були надруковані у вересні минулого року, а в січні та лютому цього року все ж були випущені в обіг.
Але найбільш курйозні банкноти випускають цілком свідомо в Китаї. Китайці впевнені, що після смерті людини її дух веде загробне життя, яке мало чим відрізняється від життя на цьому світі. Тобто небiжчику потрібні гроші. І більше, ніж померлий мав на цьому світі. Спеціально для таких випадкiв друкують купюри номіналами від двох до восьми мільярдів доларів. Також у Китаї з померлим ховають і його мобільний телефон та пачку з 30—70 таких купюр, загорнутих в целофановий пакет. Пачка «потойбiчних» грошей коштує один справжній долар, незалежно вiд того, скільки нулів намальовано на кожнiй купюрi.