Служіння Різницької «донецьким господарям» набирає нових ганебних форм. Виявляється, відтепер не можна заарештовувати криміналітет, якщо у нього в кишені депутатський мандат певної політичної сили. Звісно, обирати запобіжний захід затриманому — компетенція Феміди, але про яке взяття під варту на період слідства може йтися, якщо прокурор не бачить зібраних міліцією доказів? Утім, може, це міліція помилилася? Спробуємо розібратися.
Лише на цьому тижні стало відомо, що минулої п'ятниці співробітники кримської міліції затримали одного з депутатів Верховної Ради АРК — заступника голови фракції Блоку «За Януковича» Олександра Мельника. Як повідомляє УНІАН із посиланням на поінформовані джерела в МВС, за оперативними даними, цей депутат є одним із лідерів організованого злочинного угруповання «Сейлем» (саме ця бригада відзначилася на півострові кривавим безміром у неспокійні 90-ті). Правоохоронці підозрюють Мельника в організації нападу на одного з керівників компанії «Кримгаз» 18 січня 2005 року та вибуху на фірмі «Айсберг» у грудні 1995 року, внаслідок якого загинув співробітник спецпідрозділу «Беркут», а також у стрілянині в барі поблизу селища Гвардійське 24 жовтня 1995 року (тоді загинуло двоє бізнесменів та співробітник кримінального розшуку, який випадково опинився у барі), а також у причетності до розстрілу трьох бізнесменів у місті Саки у 1996 році. Але офіційно ці підозри в МВС не озвучують. Цікаво, що у Головному управлінні МВС України в АРК, співробітники якого, власне, й затримали депутата, до останнього не підтверджували, але й не спростовували цього факту. На всі питання преси у місцевому Центрі громадських зв'язків лаконічно відповідали: «Без коментарів!».
А голова Верховної Ради АРК Анатолій Гриценко заявив позавчора, що говорити про вину затриманого депутата Мельника поки що зарано. Як у воду дивився пан Гриценко, тим більше що, застерігаючи від політичних спекуляцій навколо резонансного затримання (бо ж презумпцію невинуватості ніхто ж не відміняв!), тим самим дав зрозуміти — без політики тут не обійдеться. Натомість постійний представник Президента в АРК Геннадій Москаль каже, що Генпрокуратура ще минулого тижня направила повідомлення кримському спікеру Гриценку про порушення кримінальної справи щодо депутата Мельника за підозрою у вбивстві. Слід нагадати, що пан Москаль свого часу очолював кримську міліцію, тож про банду «Сейлем» знає не з чуток.
Утім дії прокуратури у Печерському райсуді столиці виглядали щонайменше дивними. Одразу після того, як депутата Мельника (на прізвисько Меля) доставили у цей «храм Феміди», навколо питання про обрання йому міри запобіжного заходу почали відбуватися незрозумілі катавасії. Півдня судове засідання ніяк не могло розпочатися, хоча термін утримання Мельника під вартою на три доби вже збіг. Правоохоронці до останнього сподівалися, що суд продовжить Мельнику термін утримання під вартою, але пізно ввечері підозрюваного в організації низки тяжких злочинів депутата таки звільнили... Це сталося завдяки рішенню Генпрокуратури, яка поставила міліції завдання допрацювати матеріали.
Не дивно, що в МВС не виключають, що після такого диво-звільнення Мельник може хутко зникнути за кордоном, зокрема в Росії. Де він, до речі, станом на сьогодні? У Києві, Сімферополі чи Москві? Не пощастило хіба що охоронцю депутата, також підозрюваному в скоєнні вищезгадуваних злочинів, бо його таки заарештували. Ще один фігурант справи як запобіжний захід обрав підписку про невиїзд.
Учора прес-служба ГПУ пояснила «УМ», що таке рішення прийняв один із заступників Генпрокурора, який вивчив матеріали кримінальної справи, в якій фігурує Мельник, i... дійшов висновку, що на даний час немає достатньо доказів, які б свідчили про вину затриманого. Отже, гуляй Меля! Утримання тебе під вартою керівництво Різницької вважає недоцільним! Але хіба тільки з Різницької? Бува не на Грушевського завзятим кадрам підказали правильне рішення. Тож заступник Генпрокурора просто не підписав подання про взяття Мельника під варту, а змучена цими «розборками» печерська Феміда полегшено «вмила руки». На «нєт» i «суда нєт», правда ж, пане Медведько?