Прем'єр-міністра України Віктора Януковича у рідному Донецьку подекуди зустрічали майже як в отій приказці, персонаж якої, ревно взявшись Богу молитися, спересердя навіть лоба розбив. Приміром, у кафедральному Свято-Преображенському соборі під час Божої літургії появу набожного глави уряду та його дружини віруючі(?) зустріли... оплесками. Тому на цьому тлі гриміння духового оркестру, буяння партійних прапорів і неабияке піднесення радих звільненню від пар студентів біля приміщення облради та обладмінiстрації, погодьтеся, виглядали вже дещо банально.
Сам же гість, привітавши Донецьку єпархію з 15-річчям і подарувавши храму раритетну ікону Миколи Чудотворця, перегодя на зборах господарського активу області добряче попрацював на свій імідж «реформотворця». «2007 рік буде роком глобальних реформ», — запевнив керманич Кабміну. Зокрема, за його словами, ось-ось парламентська сесія розгляне закон про місцеве самоврядування, завдяки якому регіональна політика формуватиметься абсолютно інакше. Як саме? «Не буде обласних державних адміністрацій, будуть обласні виконавчі комітети, будуть районні виконкоми, — висловив упевненість Прем'єр. — Ви вже самі будете вибирати їхніх керівників. І вони нестимуть відповідальність перед своїми виборцями».
Як каже глава уряду, вертикаль виконавчої влади буде вибудовуватись таким чином, аби стосунки з регіонами перетворилися на партнерські. Причому згадану реформу вирішено провести як пілотні проекти, її спершу «обкатають» в окремих регіонах, а вже потім розповсюдять по всій державі. Безперечно, Донеччина тут не пастиме задніх, про що свідчить і церемонія підписання «протоколу намірів про підготовку проекту Угоди щодо регіонального розвитку Донецької області між Кабінетом Міністрів України та Донецькою облдержадміністрацією та Донецькою облрадою».
А найближчим часом, пообіцяв Віктор Янукович, уряд спільно з парламентом перейматимуться тарифами житлово-комунального господарства. Він назвав ситуацію з вето на закон про мораторій на підвищення тарифів помилкою депутатів і «неконститутиційним, популістським і нереальним рішенням». Бо, мовляв, у разі його виконання на паливно-енергетичний комплекс і всю вітчизняну економіку очікує крах. Тобто, схоже, рятувати економіку і ПЕК від знищення знову й знову доведеться пересічним співвітчизникам, які настання перших холодів і без того вже очікують, немов повернення відомого з історії Льодовикового періоду.