Учора успішно закінчилася подорож першої космічної туристки Ануш Ансарі. О 5-й ранку за московським часом космічний апарат корабля «Союз ТМА-8» приземлився на території Казахстану. Якби корабель не зміг приземлитися в цьому, попередньо запланованому, місці, то це могло би статися на території України, Білорусі чи однієї з країн Європи у зонах, визначених міжнародною угодою з космічних питань. Про це сайту Lenta.ru повідомив керівник польотами російського сегмента МКС Володимир Соловйов.
Пошукова група швидко знайшла капсулу з «прибульцями з космосу». У районі посадки був легкий морозець, близько мінус трьох градусів. Щоб космонавти не змерзли, на них поверх скафандрів накинули теплі спальні мішки, а потім перенесли до медичного намету. Екіпаж та космічна туристка почуваються добре. 40-річній американці іранського походження пані Ансарі вручили букет троянд і яблуко.
Ануш Ансарі заплатила за двотижневе перебування на орбіті 20 мільйонів доларів. У космосі вона провела кілька наукових експериментів. На пам'ять про перебування на станції Ансарі привезла марки та конверти, на які вона поставила штампи спеціальною печаткою МКС. Під час сеансу відеозв'язку, що відбувся 26 вересня, Ануш розповіла, що відчуває певні незручності через те, що на орбіті немає душу, тому для гігієни доводиться користуватися спеціальними серветками, неможливо помити голову. І все ж вона була дуже задоволена поїздкою через те, що «відчуття невагомості, в якому можна літати і перевертатися через голову, викликає просто-таки казкові враження». «Ніколи в житті цього не забуду», — сказала вона.
До пані Ансарі лише троє людей були космічними туристами — це американським мільярдер Деніс Тіто, бізнесмен з ПАР Марк Шатлворд та американець Грегорі Олсен. Наступним, п'ятим за рахунком, космічним туристом, який полетить на орбіту в 2007 році, вірогідно, буде один із двох малазійців. — Найближчим часом планується підписання відповідного контракту, повідомляє «Інтерфакс».