Мовчать, контра!..

Мовчать, контра!..

Кабінет Міністрів не має наміру приймати до виконання вісім указів Президента, повторно направлених в уряд секретаріатом Кабміну. Ідеться про проблему з контрасигнацією — таким механізмом уведення в дію указів глави держави, за яким вони нібито мають проходити візування Прем’єр-міністром перед набуттям чинності. Це записано в новій Конституції, але дане положення трактують по-різному. Банкова вважає, що візи в Кабміні — питання звичайної бюрократії, і «виданий» Президентом указ уже є чинним. А на Грушевського продовжують «паперову війну» і кажуть: Кабмін не має наміру порушувати Конституцію і приймати «неприкаянні» укази до виконання. Перший заступник міністра Кабінету Міністрів Олександр Лавринович пропонує секретаріату Президента вийти з цієї колізії, скасувавши укази, підписавши нові й узгодивши їх з урядом. Але для Банкової це теж питання принципу.

Ірина Друга

Ірина Друга

Однією інтригою й проблемою у журналістської спільноти України стало менше. Новим прес-секретарем глави держави стала Ірина Ванникова, журналістка телеканалу «1+1» — та сама, яка отримала цього року «Tелетріумф» у номінації «Краща інформаційна ведуча». Певно, цей титул був не останнім у відборі її на посаду, що звільнилася після Ірини Геращенко. Крім того, в активі Ірини Другої — дві вищі освіти.

Верховний з головою, голова — з косою

Верховний з головою, голова — з косою

Учора відбулися вибори Голови Верховного Суду України. Претендентами на головне суддівське крісло, яке звільнилося два місяці тому після відставки Василя Маляренка, були в. о. Голови ВС Петро Пилипчук та Василь Онопенко, народний депутат від Блоку Юлії Тимошенко. Незважаючи на добрі стартові позиції чинного «верховного судді» Пилипчука, висунутого Судовою палатою з кримінальних справ, перемогла молодість. Головою Верховного Суду став БЮТівець, лiдер Української соціал-демократичної партії. Пленум ВСУ затвердив його на посаді Голови переконливою більшістю голосів — за Онопенка проголосували 58 суддів із 86.

Перший бій — найлегший?

Перший бій — найлегший?

Тишу теплого осіннього вечора на вулиці Банковій порушував гучний сміх. Кілька молодих мам із колясками, які вигулювали своїх немовлят між секретаріатом Президента і Будинком з химерами, час від часу кидали зацікавлені погляди в бік розчиненого вікна на другому поверсі президентської «резиденції». Звідти долинали збуджені голоси й вибухи реготу, які свідчили про активний обмін враженнями. Вікно належало керівникові секретаріату Президента Віктору Балозі, який на 19.00 збирав у себе «губернаторів» на нараду. Один за одним до дверей пробігли іванофранківець Роман Ткач, його рівненський колега Віктор Матчук; як завжди нерозлучною парочкою прочимчикували харківський голова Арсен Аваков та його заступник Ярослав Ющенко, племінник Президента. З кожним поповненням сміх спалахував по-новій, а людей у строгих (і часто досить скромних) костюмах усе прибувало...

Всі статті рубрики