Одна з провідних сцен світу, берлінська «Дойче Опер», зняла з репертуару героїчну оперу Моцарта «Ідоменей, цар Критський», у якій з'являється голова пророка Магомета. Це безпрецедентна подія в культурному житті Німеччини. Зняти оперу Моцарта дирекції «Дойче Опер» порадила поліція, яка не виключає, що «існує ризик для безпеки глядачів». Прем'єра опери, постановку якої здійснив відомий німецький театральний режисер Ганс Нойенфелс, відбулася три роки тому і не викликала жодних заперечень з боку місцевих ісламістів. За лібрето, в ній з'являється цар Ідоменей і виймає з лантуха голови Ісуса, Будди, Посейдона та пророка Магомета. Ганс Нойенфелс заявив позавчора в інтерв'ю газеті «Берлінер Моргенпост»: «Я буду головою стояти за свою постановку і в жодному разі не зміню її».
Після рішення про зняття опери Моцарта з репертуару на дирекцію «Дойче Опер» посипалася злива звинувачень у тому, що вона піддалася психозу страху, продемонструвала брак відваги в захисті артистичної незалежності та «впала на коліна перед терористами». «Коли страх перед можливими протестами призводить до самоцензури, то свобода слова опиняється під загрозою», — заявив міністр культури Німеччини Бернд Нойманн. «Це справжнє божевілля», — підтримав колегу міністр внутрішніх справ Вольфганг Шобль. Скандал із зняттям постановки опери стався напередодні відкриття першої в історії Німеччини Ісламської конференції. На ній представники 3,5-мільйонної мусульманської спільноти Німеччини мають намір вимагати від уряду цієї країни ліквідації у німецьких школах усіх християнських символів, які, бачте, ображають релігійні почуття дітей-мусульман. На конференції також буде висунута вимога надання ісламу на території Німеччини такого ж правового статусу, який мають християнські визнання. В подібному дусі висловлюються більшість німецьких політиків.
Ісламісти все більше набирають упевненості та зухвальства з огляду на лібералізм та поступливість Європи. Першу бурю викликали минулого року карикатури на пророка Магомета в данській газеті, за які потім перед ісламським світом змушена була вибачатися вся Європа. Наступну хвилю обурення викликало в мусульманському світі невдале висловлювання Папи Бенедикта XVI під час лекції в одному з німецьких університетів. І знову Ватикан та вся Європа змушені були вибачатися. Вибачатися як перед ісламським світом, так і, передусім, перед радикальними ісламістами в самій Європі, яких європейські країни прийняли з їхніх жебрацьких батьківщин, обігріли, нагодували та надали рівні права.