«В очах у тебе синьо і широко...»

28.09.2006

      Ще на початку тижня особи, причетні до переговорного процесу щодо створення коаліції національної єдності, казали, що текст угоди залишається неопрацьованим на половину чи, принаймні, на одну третину. Проте позавчора ввечері після чергового раунду перемовин «нашоукраїнець» Анатолій Кінах дав роботі над текстом, яка триває за участі «Нашої України» та антикризової коаліції, іншу оцінку: «практично завершена».

      За словами Анатолія Кириловича, неопрацьованим залишився один розділ. «Він стосується принципів і напрямків проведення адміністративної реформи та реформи органів місцевого самоврядування», — цитує Кінаха «Українська правда». Переговорники досягли компромісу навіть у тому пункті, який викликав багато розбіжностей, — регламенті, котрий передбачає координацію дій між органами влади та коаліцією. «Це дуже позитивний результат, який дає можливість створити систему противаг, взаємовідповідальності між гілками влади», — прокоментував представник «НУ».

      Останній поміж непогоджених розділів — про місцеве самоврядування — робоча група обговорить сьогодні. За словами члена експертної групи від «Нашої України» Ігоря Жданова, засідання попередньо призначене на 16:30. «Після того як робоча група остаточно підготує текст коаліційної угоди, він буде переданий лідерам політичних сил, які й мають створити коаліцію національної єдності», — сказав про подальші кроки пан Жданов.

      Анатолій Кінах розповів, що, як тільки експерти завершать свою роботу, на збори зберуть лідерів фракцій, і вже вони приймуть остаточне рішення про створення коаліції. Також голова Партії промисловців і підприємців повідомив, що «Наша Україна» рекомендувала партіям, що входять до блоку, провести засідання керівних органів і визначитись щодо їхньої участі в коаліції. Це треба зробити, «щоб наступного пленарного тижня вийти на прийняття остаточного рішення».

      Як видно, чекати розв'язки «коаліціади» залишилось недовго. Наразі скидається на те, що переговорники стоять ближче до об'єднання в парламентсько-урядову більшість. І вже починають усе більше говорити не стільки про самі домовленості, скільки про те, щоб їх дотримувалися. Між іншим, цілком резонно. Щоб, бува, не вийшло, як з Універсалом: підписалися, а потім почали трактувати його врізнобіч, ніби архаїчний манускрипт.

      Ця думка — про дотримання домовленостей — ниткою пройшла й через засідання політради НСНУ. Ще б пак, «нашоукраїнці» явно не в захваті від того, як Янукович дотримується зобов'язань. «На політраді гостро ставилося питання про гарантії щодо виконання положень Універсалу і, відповідно, коаліційної угоди у разі, якщо вона буде підписна, — розповіла керівник інформаційного департаменту «НУ» Тетяна Мокріді. — «Наша Україна» не допустить галасливих декларацій і дій, які суперечать Універсалу з боку потенційних партнерів по коаліції. Не можна ставити власний підпис і за п'ять хвилин забувати про це — як у своїй країні, так і за кордоном».

      Водночас потенційні колеги «нашоукраїнців» по коаліції звинувачують у порушенні дисципліни саме «НУ». А якщо точно, то представників «Нашої України» в уряді. Так, перший віце-прем'єр Микола Азаров у інтерв'ю «Економiчєскiм iзвєстiям» сказав, що Президент має попросити міністрів зі своєї квоти працювати в уряді, як в одній команді. «Треба розуміти, що не може бути окремо Президента, окремо уряду. Ми — єдина команда в даній ситуації: успіхи уряду — це успіхи Президента. І невдача уряду — невдача Президента», — пояснив Азаров.

      Гм, таку б «командність» Миколі Яновичу проявляти в питаннях тієї ж «контрасигнації» чи міжнародної політики... Як, утім, і цілій коаліції.

  • Львовом — з колядою

    Львів, який неофіційно називають культурною столицею України, уже не один рік виборює право називатися і Різдвяною столицею. До всіх різдвяних сюрпризів цього року долучиться іще один — пасажирів львівських трамваїв та тролейбусів протягом свят будуть тішити популярні різдвяні мелодії у виконанні улюбленців не лише львів’ян, а й усіх українців — «Піккардійської терції» та Павла Табакова. >>

  • Ірина Геращенко: ЄС налаштований на асоціацію завдяки «війні» з Росією

    Перший сесійний тиждень Верховної Ради після літніх канікул почався напрочуд мирно: без бійок, без блокувань, без фізичних ексцесів і морального тиску у форматі «опозиція vs влада». Депутатів примирила Європа. Точніше, євроінтеграційний напрям, що ним крокує Україна. >>

  • Віра Ульянченко: Обласна влада ні на кого не тисне і ні перед ким не плазує

    Представляти Віру Іванівну, певно, зайве. Її ім'я й по батькові (саме так — без прізвища) говорить саме за себе ще з тих часів, коли вона була першою помічницею Віктора Ющенка на початку століття. Навіть листи до неї, як розповідає сама Ульянченко, підписують просто: «Вірі Іванівні». І доходять.
    Про те, якою впливовою вона є, як поважає її думку сам В.Ю. і як запросто вона спілкується з найбагатшими людьми України, ходять легенди. Коли глава держави призначив Віру Ульянченко керівником Київської обласної держадміністрації, багато хто сприйняв це скептично: одні висловлювали сумніви в умінні Віри Іванівни «перекваліфікуватися» з «няньки Ющенка» в «губернатори», інші іронізували, називаючи це призначення «почесним засланням» подалі від Банкової. Відтоді минув понад рік, і голоси скептиків стихли. А легенди про впливовість Віри Іванівни анітрохи не потьмяніли.
    І ще ремарка: напередодні виборів брати інтерв'ю у партійного керівника області завжди складно — воно в будь-якому разі виглядатиме «піарним». Але, зрештою, коли ж владі й звітувати про свої успіхи, як не перед виборами? Як каже правдоруб Віра Іванівна, «виборець сам повинен у всьому розібратися». До речі, найулюбленіше її слово — «безперечно». >>

  • В'ячеслав КИРИЛЕНКО: Ми змогли повернути довiру людей

    «В «України молодої» диктофони добре пишуть?» — запитав Кириленко, щойно кореспондент «УМ» переступив поріг його кабінету в партійному офісі «Нашої України». «А що, — питаю, — ви зірвали голос?». Кириленко підморгує: «Почався виборчий тур».
    Наша розмова відбулася наступного дня після того, як десант «НУНС» повернувся з першого етапу виборчого туру, який проліг через Сумщину, Полтавщину та Кіровоградщину. А днем по тому «нашоукраїнці-самбісти» мали вирушити на Дніпропетровщину. Власне, наша розмова з Кириленком і почалася з того, як він оцінює старт виборчих турне. >>

  • Андрій Шкіль: Регіони — «діти» слухняні. Але нерозумні

    Якщо «Наша Україна» до останніх передз'їздівських днів тримала інтригу з виборчим списком, то Блок Тимошенко «вистрелив» іншим. «Списочники» БЮТ лишились у своєму попередньому складі, зате присутність з-поміж 103 депутатів V скликання (яких Юлія Володимирівна за відданість і стійкість залишила при кандидатській надії) особливого гостя — президента Європейської народної партії Вілфреда Мартенса — привернула загальну увагу. Мартенс приїхав не просто так — він запросив «Батьківщину» приєднатися до клубу ЄНП. Ця подія відразу потягнула за собою обговорення ідеологічного керунку, в якому рухатиметься БЮТ, відсунувши на другий план ініціативи, з якими виступала на з'їзді Тимошенко, не кажучи вже про інший актуальний аспект — стосунки БЮТ з колегами від «Нашої України — Народної самооборони». Втім на все свій час. Час підписувати спільні угоди і час їх виконувати. Або не виконувати. Наразі помаранчеві демократи обіцяють триматися разом, а що з того вийде — побачимо після 30 вересня. Поки що про внутрішні процеси всередині Блоку Тимошенко з «УМ» говорить депутат IV—V скликань, 14-й номер у виборчому списку БЮТ Андрій Шкіль. >>

  • Замiсть авантюр та полiтичної хитростi демонструйте власне бачення розквiту країни

    Учора глава держави спілкувався з журналістами, в тому числi вже традиційно — у прямому ефірі двох національних телеканалів. Президент вкотре відійшов від офіціозу, а заодно і похмурих владних кабінетів — зустріч з представниками ЗМІ знову проходила на «зеленій галявині» секретаріату. >>