У п'ятницю Донеччина попрощалася з гірниками, які загинули внаслідок раптового викиду метану на глибині шахти імені Засядька. Вісім шахтарів поховані на Щегловському кладовищі й ще четверо на інших кладовищах Донецька. Одного потерпілого хоронили в Торезі.
Тим часом стан госпіталізованих гірників залишається стабільним, двоє травмованих стабільно важкі. Із шахтарями, які побували за півкроку до загибелі, продовжують працювати психологи. І як це завжди буває в дні шахтарських похорон і жалоби, найактуальнішим питанням залишається наступне — чи відповідає щоденному ризику роботи на кілометровій глибині прохідників і «грозів» трохи більше трьох тисяч гривень зарплатні? Причому не варто забувати: на інших шахтах області, на відміну від потужної і благополучної імені Засядька, підземним робітникам платять значно менше...
Наступного після похорону дня члени урядової комісії зустрінуться з сім'ями потерпілих гірників: йтиметься про соціальні виплати та іншу допомогу. Поки відомо, що загальна сума виплат близько 3 мільйонів гривень. Наразі триває робота експертної комісії, що намагається з'ясувати причини підземної аварії. Експерти вже побували на аварійній ділянці, ретельно обстежили її, однак із висновками не поспішають. Більше того — фахівці схильні вважати, що викид метану в тому вигляді, який відбувався того фатального ранку, не підпадає під жодну відому науці класифікацію газодинамічних явищ. З'явилися навіть прозорі натяки на абсолютно нове явище, з яким зіштовхнулися вперше. Проте зрозуміло: ні гірникам, які тепер приходять до тями на лікарняних ліжках, ні особливо сім'ям, які оплакують свої рідних, нітрохи не полегшає ось від такого «відкриття» і внеску в гірничу науку...
До речі, відразу після двох поспіль аварій на шахтах Донеччини, що за один день забрали 16 людських життів (13 «засядьківців» плюс троє на шахті «Добропільська») змусили ввести особливий режим нагляду на потенційно небезпечних копальнях. Такими вважаються ті шахти, де вугілля видобувають із глибини понад кілометрову глибину — в цей список нині потрапили 11 підприємств. Хоча, звісно, про обов'язкове дотримання безпеки праці «чорна середа» нагадала всім без винятку шахтам. Адже на тій же «Добропільській» троє гірників отруїлися газовою сумішшю буквально на рівному місці і на «дитячій» глибині — всього 450 метрів.
Навіть попри підвищену увагу до дотримання правил безпеки праці гірників, «чорна середа» вугільного підземелля Донеччини передала естафету четвергу. Цього дня ввечері на шахтній дільниці «Фомінська» ТОВ «Шахтовуглесервіс» сталася аварія, причини і обставини якої поки з'ясовуються. До обласного опікового центру госпіталізовані троє шахтарів у важкому стані: у двох опіки поверхні тіла сягнули 60 відсотків, у їхнього колеги — до 40 відсотків.