Працівники Національного заповідника «Чигирин» занепокоєні «модою», якою почали захоплюватися туристи, котрі приїжджають до тисячолітнього дуба Максима Залізняка у село Буду Чигиринського району. Вони стверджують, що цим людям хтось вкладає у вуха хибну думку про те, що кора дуба цілюща і виліковує від усіляких болячок, варто тільки трішки її пожувати. Ця маячня стала причиною того, що двоногі «короїди» постійно обдирають кору дуба, наносячи дереву непоправної шкоди.
Дубові Максима Залізняка більше 1100 років, і хоча в обхваті він становить 9 метрів, а висотою 24 метри, звісно, що «здоров'я» вже не те. За цією історичною реліквією потрібні увага та догляд. У Національному заповіднику роблять усе можливе, щоб дуб добре почувався — постійно його підживлюють, обробляють від шкідників, зрихлюють землю, з допомогою альпіністів зрізають сухі гілки, щоб вітром його зайве не розхитувало, постелили під дубом дошки, аби він дихав, і зробили дерев'яну доріжку, щоб туристи не затоптували коріння тисячолітнього дерева, але ж устежити за всіма, хто туди приїжджає, неможливо.
На утримання дуба Максима Залізняка потрібні кошти, а державної статті розходів на це немає. Тож у заповіднику вдячні добрим людям, котрі підтримують реліквію.
«Опіка тисячолітньому дубу потрібна, і ми будемо раді, якщо нам запропонують фінансову підтримку ті, хто має кошти і не байдужий до нашої історії. Аби хоч якось вийти iз ситуації, ми запровадили символічну плату за вхід до дуба — гривню, але ж скільки обурень вислухали за це. Та нам же треба за щось утримувати цю реліквію», — говорить «Україні молодій» Галина Мартинова, заступник директора Національного заповідника «Чигирин».