Прибувши в пообідню пору в супроводі глави облдержадміністрації Івана Плачкова до райцентру Болград, глава держави взяв участь в урочистій церемонії відкриття Другого фестивалю національних культур «Наша Бессарабія». Він відзначив, що «високо цінує цю ініціативу, бо вона є сигналом для культур багатьох націй, що проживають у регіоні. Фестиваль демонструє: кожна нація, що проживає в Україні, гідно представлена своєю історією, мистецтвом, правом голосу». Віктор Ющенко зазначив, що на Одещині традиційно живуть у мирі й злагоді представники різних національностей, зокрема болгарська, молдавська, грецька, албанська громади. «Сьогодні ми є учасниками свята, яке дає відповідь на те, як зберегти свою національну культуру, як її передати через покоління», — сказав Президент. Збереження своїх історичних і культурних традицій стало тестом як для політиків, так і для представників центральної і місцевої влади. Після урочистого відкриття фестивалю Президент переглянув театралізовану виставу й концертну програму місцевих учасників художньої самодіяльності в рамках фестивалю «Наша Бессарабія». Глава держави також відвідав Спасо-Преображенський собор Української Православної Церкви Московського Патріархату, зведений на кошти болгарських переселенців в 1830 році. Храму глава держави подарував старовинну ікону.
Під час спілкування з представниками ЗМІ Президент наголосив на необхідності «активного використання транспортного потенціалу Одещини». І зазначив, що має намір під час перебування у регіоні обговорити з його керівництвом низку питань щодо реалізації важливих економічних проектів. Зокрема такі теми, як будівництво судноплавного каналу «Дунай — Чорне море», питання подальшої реалізації проектів навколо острова Зміїний і нафтопроводу «Одеса—Броди». Президент додав, що існує «декілька ініціатив» щодо концепції розвитку Одеського морського порту. У цьому контексті він відзначив, що місцева влада, громадськість мають проявляти більшу зацікавленість у розвитку регіону. Серед соціальних питань, які стоять на порядку денному, найбільш гострими Ющенко вважає протидію поширенню ВІЛ/ СНІДу та неспроможність облаштування значної кількості безпритульних. Водночас глава держави висловив задоволення, що в регіоні сформувався альянс партнерських політичних відносин між обласною радою і облдержадміністрацією. На переконання Президента, така взаємодія дозволить успішно вирішити проблеми регіону, реалізувати економічний потенціал краю. «Ми повинні працювати разом з місцевою владою, щоб усі морські торгові і пасажирські термінали давали найбільшу віддачу і працювали на благо країни», — зазначив він. Глава держави акцентував увагу на тому, що в 2007 році, коли вступить у силу друга частина політичної реформи, саме органи місцевого самоврядування матимуть змогу реалізовувати численні ініціативи і проекти. Торкнувшись питань зовнішньої політики, Віктор Ющенко наголосив, що питання вступу України в блок НАТО є стратегічним для країни, вона не відходитиме від встановленого вже курсу на інтеграцію в Євросоюз і співпраці з Північноатлантичним Альянсом. Президент нагадав, що зовнішню політику України здійснює, за Конституцією, саме він.
Після спілкування з журналістами Віктор Ющенко провів зустріч із керівництвом Одеської області в селі Криничне Болградського району, а потім глава держави поїхав до Ізмаїла, де подивився оперу «Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського, яку артисти трьох театрів — Одеського державного академічного театру опери і балету, Одеського музично-драматичного академічного українського театру імені В. Василька за участю солістів Національної опери України — поставили просто неба, на березі Дунаю поблизу фортеці Ізмаїл. Разом із главою держави оперу подивилися близько трьох тисяч жителів Ізмаїльщини.