Національний банк України дав життя новій банкноті — відсьогодні по руках українців ходитиме свіженька грошова купюра — 500 гривень. Дарма, що мінімальна зарплата наших громадян навіть не дотягує до цієї суми і навряд чи всі українці зможуть отримувати зарплати такими «папірцями». Нацбанк все ж пояснює введення п'ятисотки наявною тенденцією зростання грошових доходів населення (прес-служба НБУ тут же нагадує: за період із 2000 по травень 2006 року середньомісячна заробітна плата збільшилася із 230 до 1003 гривень, або більш як у чотири рази). А ще, мовляв, підвищився попит на банкноти великих номіналів, які використовуються населенням при розрахунках. Так українські банкіри сподіваються, що жителi країни зберігатимуть свої заощадження не в доларах, а в гривнях — усе для зручності, до того ж популярна сотка баксів якраз відповідає «по вазі» 500 гривням.
Нова банкнота вийшла доволі симпатична. На лицьовому боці банкноти красується портрет філософа і поета Григорія Сковороди, а на зворотному — зобразили будівлю Києво-Могилянської академії. Нова купюра жовтувато-помаранчева. Папір банкноти містить локальний водяний знак — портрет Григорія Сковороди, світлий елемент водяного знака у вигляді графічного знака гривні ( г ) та захисну кодовану стрічку з прозорими написами. Як повідомляє прес-служба НБУ, деякi зображення та написи на банкноті, зокрема знак для людей iз послабленим зором, мають підвищений рельєф фарби, що визначається на дотик. Крім елементів захисту для візуального визначення, банкнота має елементи захисту, які визначаються в ультрафіолетових та інфрачервоних променях та мають магнітні властивості. Загалом різних видів захисту близько 20.
До речі, голова Нацбанку Володимир Стельмах, який презентував нову купюру журналістам, відкидає звинувачення у тому, що такі великі гроші означають чергову хвилю інфляції. За його словами, гривня стабільна, а введення свіжої «крові» — це просто поповнення грошового обігу новими банкнотами. До того ж Володимир Стельмах запевняє, що п'ятисотки будуть найбільшими купюрами в Україні. Принаймні років п'ять.