У Центрі екстремальної медицини Запоріжжя не пригадують аналогічного випадку глумління над дитиною. Навіть фахівці з кількадесятирічним досвідом роботи. Вони констатували в одинадцятирічного Олега розрив прямої кишки («Ще декілька міліметрів — і палиця продірявила б хлопцеві кишківник!»). Випадок був би летальним і в тому разі, якби до шпиталю підлітка доправили кількома годинами пізніше. Після складної тригодинної операції Олег перебуває в реанімації під крапельницею. Лікарі кажуть, що такий біль навіть дорослий організм не витримав би, і шприцують бідолаху наркотиками.
Співробітники Комунарського райвідділу міліції знайшли Олега біля автотраси «Харків — Сімферополь». З'ясувалося, що батьків у нього немає й упродовж останніх років хлопець перебував під дахом Запорізької спеціалізованої школи-інтернату №3. Директор закладу Катерина Шарикова розповіла, що в серпні Олег утік, однак його знайшли і повернули. Півтора тижня він, занедужавши, провів у ізоляторі. Щойно перевели до спального корпусу — знову чкурнув. Про свої жахливі пригоди «на волі» Олег медикам нічого не розповів; не вельми балакучий він і зі слідчими. Правоохоронці намагаються з'ясувати всі обставини жахливого інциденту.
А ТИМ ЧАСОМ...
У Києві буде налагоджено роботу «гарячої» телефонної лінії для дітей, які зазнають насильства в сім'ї. Відповідне доручення дав міський голова Леонід Черновецький заступнику голови столичної міськадміністрації Ірені Кільчицькій. За словами мера, «всі дитячі книжки, всі дитячі підручники, які ми випускаємо, повинні містити номер телефону цієї «гарячої лінії», по якому будь-яка дитина може зателефонувати і сказати, що тато дав йому потиличника або багато п'є, а коли нап'ється, то вона йому — дитина ця — не подобається».
Крім того, Леонід Черновецький доручив службі у справах неповнолітніх протягом місяця взяти на облік та підготувати досьє (до якого мають увійти фотографії членів сім'ї і умов, у яких вони проживають) на всі багатодітні сім'ї в Києві, де батьки — алкоголіки чи наркомани. Як зазначає прес-служба КМДА, в місті офіційно відомо про 152 такі сім'ї. Але з початку року працівниками столичної служби виявлено 337 так званих неблагополучних родин, в яких ростуть понад 600 дівчаток і хлопчиків.