Вище ПРаПор опозиції!

12.09.2006

      Опозиція збільшилася на ще одну партію — «Реформи і порядок». Щоправда, умови в Україні складаються так, що одразу доводиться уточнювати, кому ти опонуєш: Президентові, урядові чи, скажімо, главі райадміністрації ім’ярек? ПРП свого цільового ворога намалювала: це уряд Януковича та «антикризова коаліція».

      «Прихід до влади таких сил, як Партія регіонів і Комуністична партія, свідчить про пряму загрозу демократії, національно-культурній самоідентифікації і розвитку нації та фундаментальним засадам самої української державності, — йдеться в партійній заяві. — Як ніколи реальною постала загроза можливості ревізування статусу державної мови, унітарності держави, зовнішньополітичного курсу, основ громадянського суспільства... Партія «Реформи і Порядок» вважає, що підтримувати новостворений уряд Януковича було б невірно і аморально».

      У коментарі «УМ» один із лідерів партії, Тарас Стецьків, каже, що про ці загрози свідчать уже перші рішення Кабміну. «Конкретні кроки уряду на початку його діяльності чітко показали, яку політику він буде проводити, — зазначив пан Тарас. — Це політика донецька й у інтересах донецьких, що видно принаймні по кадрах. Вона працюватиме на великий капітал, це видно за темпами відшкодування ПДВ, за пільгами для великого бізнесу, які планується запровадити тощо. Така політика безперспективна. «Антикризова» коаліція в тому вигляді, в якому вона існує, не здатна вести Україну вперед».

      Знову доводиться уточнити: якій саме коаліції опонуватиме ПРП? У заяві написано — «антикризовій». А що, коли до неї вступить «Наша Україна» і відтак постане «коаліція національної єдності»? «Сьогодні діє «антикризова» коаліція, а що буде, якщо туди вступить «Наша Україна», — краще запитати у тих, хто подавав проект [рішення про перехід в опозицію], — зазначив Тарас Степанович. — Але я можу спрогнозувати, що позиція партії не зміниться. Бо входження «Нашої України» серйозно нічого не змінить, — цей блок не має ні контрольного, ні блокуючого голосу в уряді».

      Інший «порядний реформатор» Володимир Бондаренко був ще рішучішим у своїх оцінках. «Вони можуть назвати свою коаліцію, як тільки хочуть. Але йдеться про принципи. Ми вже чули, що «Наша Україна» не піде в коаліцію, де будуть «Регіони», де будуть комуністи, але потім ці підходи чомусь помінялися. Нас не влаштовує формат цієї влади», — обурюється Володимир Дмитрович. Бондаренко називає коаліцію «дивним конгломератом», боїться, що цей союз «поверне нас до стандартів 2004 року», і тому закликає не тільки опонувати урядові, а й деяким рішенням Президента.

      І Стецьків, і Бондаренко у коментарях «УМ» підтвердили, що рішення далося головній раді їхньої партії нелегко. Це й не дивно, зважаючи на те, що частина партактиву воліє перейти в повну опозицію (вона тяжіє до БЮТ), а інша (подекуди представлена у владі й більш «нашоукраїнська») виступає за поміркованішу риторику.

      А загалом партія «Реформи і порядок» також береться за згуртування опозиції. Якщо конкретно — вважає за необхідне, щоб патріотичні сили зблокувалися «заради подолання існуючих загроз».

  • Львовом — з колядою

    Львів, який неофіційно називають культурною столицею України, уже не один рік виборює право називатися і Різдвяною столицею. До всіх різдвяних сюрпризів цього року долучиться іще один — пасажирів львівських трамваїв та тролейбусів протягом свят будуть тішити популярні різдвяні мелодії у виконанні улюбленців не лише львів’ян, а й усіх українців — «Піккардійської терції» та Павла Табакова. >>

  • Ірина Геращенко: ЄС налаштований на асоціацію завдяки «війні» з Росією

    Перший сесійний тиждень Верховної Ради після літніх канікул почався напрочуд мирно: без бійок, без блокувань, без фізичних ексцесів і морального тиску у форматі «опозиція vs влада». Депутатів примирила Європа. Точніше, євроінтеграційний напрям, що ним крокує Україна. >>

  • Віра Ульянченко: Обласна влада ні на кого не тисне і ні перед ким не плазує

    Представляти Віру Іванівну, певно, зайве. Її ім'я й по батькові (саме так — без прізвища) говорить саме за себе ще з тих часів, коли вона була першою помічницею Віктора Ющенка на початку століття. Навіть листи до неї, як розповідає сама Ульянченко, підписують просто: «Вірі Іванівні». І доходять.
    Про те, якою впливовою вона є, як поважає її думку сам В.Ю. і як запросто вона спілкується з найбагатшими людьми України, ходять легенди. Коли глава держави призначив Віру Ульянченко керівником Київської обласної держадміністрації, багато хто сприйняв це скептично: одні висловлювали сумніви в умінні Віри Іванівни «перекваліфікуватися» з «няньки Ющенка» в «губернатори», інші іронізували, називаючи це призначення «почесним засланням» подалі від Банкової. Відтоді минув понад рік, і голоси скептиків стихли. А легенди про впливовість Віри Іванівни анітрохи не потьмяніли.
    І ще ремарка: напередодні виборів брати інтерв'ю у партійного керівника області завжди складно — воно в будь-якому разі виглядатиме «піарним». Але, зрештою, коли ж владі й звітувати про свої успіхи, як не перед виборами? Як каже правдоруб Віра Іванівна, «виборець сам повинен у всьому розібратися». До речі, найулюбленіше її слово — «безперечно». >>

  • В'ячеслав КИРИЛЕНКО: Ми змогли повернути довiру людей

    «В «України молодої» диктофони добре пишуть?» — запитав Кириленко, щойно кореспондент «УМ» переступив поріг його кабінету в партійному офісі «Нашої України». «А що, — питаю, — ви зірвали голос?». Кириленко підморгує: «Почався виборчий тур».
    Наша розмова відбулася наступного дня після того, як десант «НУНС» повернувся з першого етапу виборчого туру, який проліг через Сумщину, Полтавщину та Кіровоградщину. А днем по тому «нашоукраїнці-самбісти» мали вирушити на Дніпропетровщину. Власне, наша розмова з Кириленком і почалася з того, як він оцінює старт виборчих турне. >>

  • Андрій Шкіль: Регіони — «діти» слухняні. Але нерозумні

    Якщо «Наша Україна» до останніх передз'їздівських днів тримала інтригу з виборчим списком, то Блок Тимошенко «вистрелив» іншим. «Списочники» БЮТ лишились у своєму попередньому складі, зате присутність з-поміж 103 депутатів V скликання (яких Юлія Володимирівна за відданість і стійкість залишила при кандидатській надії) особливого гостя — президента Європейської народної партії Вілфреда Мартенса — привернула загальну увагу. Мартенс приїхав не просто так — він запросив «Батьківщину» приєднатися до клубу ЄНП. Ця подія відразу потягнула за собою обговорення ідеологічного керунку, в якому рухатиметься БЮТ, відсунувши на другий план ініціативи, з якими виступала на з'їзді Тимошенко, не кажучи вже про інший актуальний аспект — стосунки БЮТ з колегами від «Нашої України — Народної самооборони». Втім на все свій час. Час підписувати спільні угоди і час їх виконувати. Або не виконувати. Наразі помаранчеві демократи обіцяють триматися разом, а що з того вийде — побачимо після 30 вересня. Поки що про внутрішні процеси всередині Блоку Тимошенко з «УМ» говорить депутат IV—V скликань, 14-й номер у виборчому списку БЮТ Андрій Шкіль. >>

  • Замiсть авантюр та полiтичної хитростi демонструйте власне бачення розквiту країни

    Учора глава держави спілкувався з журналістами, в тому числi вже традиційно — у прямому ефірі двох національних телеканалів. Президент вкотре відійшов від офіціозу, а заодно і похмурих владних кабінетів — зустріч з представниками ЗМІ знову проходила на «зеленій галявині» секретаріату. >>