Опозиція збільшилася на ще одну партію — «Реформи і порядок». Щоправда, умови в Україні складаються так, що одразу доводиться уточнювати, кому ти опонуєш: Президентові, урядові чи, скажімо, главі райадміністрації ім’ярек? ПРП свого цільового ворога намалювала: це уряд Януковича та «антикризова коаліція».
«Прихід до влади таких сил, як Партія регіонів і Комуністична партія, свідчить про пряму загрозу демократії, національно-культурній самоідентифікації і розвитку нації та фундаментальним засадам самої української державності, — йдеться в партійній заяві. — Як ніколи реальною постала загроза можливості ревізування статусу державної мови, унітарності держави, зовнішньополітичного курсу, основ громадянського суспільства... Партія «Реформи і Порядок» вважає, що підтримувати новостворений уряд Януковича було б невірно і аморально».
У коментарі «УМ» один із лідерів партії, Тарас Стецьків, каже, що про ці загрози свідчать уже перші рішення Кабміну. «Конкретні кроки уряду на початку його діяльності чітко показали, яку політику він буде проводити, — зазначив пан Тарас. — Це політика донецька й у інтересах донецьких, що видно принаймні по кадрах. Вона працюватиме на великий капітал, це видно за темпами відшкодування ПДВ, за пільгами для великого бізнесу, які планується запровадити тощо. Така політика безперспективна. «Антикризова» коаліція в тому вигляді, в якому вона існує, не здатна вести Україну вперед».
Знову доводиться уточнити: якій саме коаліції опонуватиме ПРП? У заяві написано — «антикризовій». А що, коли до неї вступить «Наша Україна» і відтак постане «коаліція національної єдності»? «Сьогодні діє «антикризова» коаліція, а що буде, якщо туди вступить «Наша Україна», — краще запитати у тих, хто подавав проект [рішення про перехід в опозицію], — зазначив Тарас Степанович. — Але я можу спрогнозувати, що позиція партії не зміниться. Бо входження «Нашої України» серйозно нічого не змінить, — цей блок не має ні контрольного, ні блокуючого голосу в уряді».
Інший «порядний реформатор» Володимир Бондаренко був ще рішучішим у своїх оцінках. «Вони можуть назвати свою коаліцію, як тільки хочуть. Але йдеться про принципи. Ми вже чули, що «Наша Україна» не піде в коаліцію, де будуть «Регіони», де будуть комуністи, але потім ці підходи чомусь помінялися. Нас не влаштовує формат цієї влади», — обурюється Володимир Дмитрович. Бондаренко називає коаліцію «дивним конгломератом», боїться, що цей союз «поверне нас до стандартів 2004 року», і тому закликає не тільки опонувати урядові, а й деяким рішенням Президента.
І Стецьків, і Бондаренко у коментарях «УМ» підтвердили, що рішення далося головній раді їхньої партії нелегко. Це й не дивно, зважаючи на те, що частина партактиву воліє перейти в повну опозицію (вона тяжіє до БЮТ), а інша (подекуди представлена у владі й більш «нашоукраїнська») виступає за поміркованішу риторику.
А загалом партія «Реформи і порядок» також береться за згуртування опозиції. Якщо конкретно — вважає за необхідне, щоб патріотичні сили зблокувалися «заради подолання існуючих загроз».