Одеська міліція вважає розкритим злочин проти власного кореспондента газети «Факты и комментарии» Олександра Левіта (учора «УМ» повідомляла про затримання двох підозрюваних, які зізналися у нападі на журналіста). Затримані в ході міліцейської операції, уточнив на прес-конференції начальник Управління міліції в Одеській області Григорій Єпур, «два брати, що працюють вантажниками на ринку «Привоз», які напали на Левіта з хуліганських мотивів, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння».
За даними міліції, є люди, які бачили напад і побиття журналіста. Одного з підозрюваних затримали в Одесі, іншого — у селищі Шабо, неподалік Одеси. Як уточнив генерал, «напередодні самих нападників побила група зловмисників із найближчого кафе. І увечері наступного дня, щоб комусь «помститися», брати напали на перехожого, яким і виявився Левіт. Один з них підійшов ззаду, ударив по голові, а потім потерпілому, який упав на бруківку, завдали ударів ногами...» Трохи пізніше нападникiв нібито схвилювали повідомлення у пресі, що скоєно напад і побито саме журналіста. І, боячись покарання, «звернулися до батьків, які декілька днів їх переховували».
Водночас присутні на прес-конференції, передусім члени Гільдії власкорів центральних ЗМІ в Одесі, поставили генералові та його колегам низку неприємних запитань. Із відповідей, що прозвучали, зокрема, з'ясувалося, що до скликаної прес-конференції не проведено відтворення обставин злочину на місцевості, не відбулося упізнання підозрюваних самим потерпілим. Отож не відомо, чи впізнає побитий журналіст у затриманих саме тих бандитів, які напали на нього. Акцентувати на подробицях доводиться через те, що днями міліція вже затримала одного громадянина, якого звинуватили у нападі на журналіста, і він навіть зізнався у скоєнні цього злочину. Але сам Левіт відкинув висунуті проти затриманого звинувачення: «Цієї людини не було серед нападників!» Генерал Єпур прокоментував ситуацію так: «Затриманий під час нападу на журналіста дійсно також побив неподалік від «Привозу» невідому йому людину, але згодом з'ясувалося, що потерпілим був не Левіт».
«З урахуванням набутого досвіду я не настільки, як генерал Григорій Єпур, захоплений роботою міської кримінальної міліції, очолюваної полковником Володимиром Артміном, — каже сам власкор «Фактов» Олександр Левіт. — Поки не бачив підозрюваних, так само скептично ставлюся і до міліцейської операції, що увінчалася затриманням двох громадян і їхніми зізнаннями на допитах у скоєнні проти мене злочину». За словами Левіта, днями слідчий Ігор Дмитренко уже влаштовував йому зустріч з одним із подібних підозрюваних». Але я не впізнав у ньому особу зловмисника, хоча декому, як мені здалося, хотілося видати бажане за дійсне. У мене таке враження, — підсумував журналіст, — що молодий слідчий Дмитренко хоче розібратися у ситуації і притягти до відповідальності справжніх зловмисників, але дехто йому заважає».