Не дивно, що привабливі, «ліквідні» сотки і гектари вмить перетворюються на яблуко розбрату саме на Південному березі Криму. Затишною «хатинкою» з видом на море і в оточенні реліктової субтропічної зелені прагне сьогодні обзавестись і «новий» кримчанин, і небожитель Печерських пагорбів (про цих новоселів поки що згадують найменше), і, звісно ж, на правах аборигена — кримський татарин. Пересічному мешканцю залишається лише спостерігати за поєдинком «гігантів». Землі ж тієї, що, як відомо, з наступного року набуде конкретної товарної вартості, стає все менше і менше, а потенційних забудовників — навпаки. Ось і трансформуються на всі лади закони економіки в революційну доцільність. Черговим (майже за аналогічним сценарієм, нагадаю, розвивалися події у серпні ц. р. на березі Голубої Затоки, поблизу селища Сімеїз) проявом цього перманентного конфлікту інтересів стали події у селищi Партеніт (район Великої Алушти). І знову, як це зазвичай трапляється, заварили кашу «далекоглядні» місцеві й республіканські власті.
Свого часу Радмін автономії погодилася з клопотанням Партенітської селищної ради про виділення зі своїх земельних запасів 2,5 гектара під будівництво аквапарку. Один із його співзасновників — депутат ВР АРК і керівник підприємства «Укргазпром» Олаксандр Малахов. Ще понад 8 з половиною партенітських гектарів дісталися садово-городньому кооперативу, до якого нібито мають безпосереднє відношення донька селищного голови Костянтина Попандопула і двоє близьких йому людей. Причому, як згодом стало відомо, селищний голова, який нині перебуває під слідством за рішенням Генпрокуратури України саме за земельні зловживання, оформив ту передачу підкилимно, через схвалу сесії, якої насправді не було. Якщо оприлюднена інформація про цю оборудку Попандопула лише вкрай роздратувала жителів селища, що роками туляться в тісних гуртожитках і бараках, то регіональний меджліс моментально спонукала до рішучий дій.
Попередньо провівши рекогносцировку, меджлісівці вивели 250 своїх співвітчизників, у тому числі й заїжджих із центральних районів півострова, на спірні ділянки, які вже 1 грудня перетворились на жвавий будівельний майданчик. Водночас під «шарову» роздачу потрапили ще майже 5 гектарів угідь, що законно належать дослідному господарству «Приморське» Нікітського ботанічного саду. Мер Алушти Олександр Нечаєв разом із секретарем Партенітської селищної ради Олександром Пчелинцевим i правоохоронцями спробував дійти згоди з самозахопниками, проте це лише підлило олії у вогонь.
Тоді на захист своєї аквапарківської землі декілька сотень жителів-слов'ян стягнув до селища депутат Олександр Малахов. Серед них чимало відставних офіцерів, котрі закликали створювати у Партеніті загони самооборони. Самооборонці перегородили всі в'їзди до селища траншеями, земляними валами і КамАЗами, щоб не допустити підвезення кримськими татарами будматеріалів. Тоді розгнівані репатріанти 3 грудня вдалися до «люб'язності» й на декілька годин заблокували рух транспорту на трасі Сімферополь—Ялта, спричинивши довжелезну автомобільну «пробку». До прямої бiйки справа не дійшла, хоча учасники акції по обидва боки пікетів про всяк випадок озброїлися арматурою і навіть пляшками із запальною сумішшю. Лише щільний міліцейський кордон став на заваді потенційній сутичці.
У той же день проблему Партеніту спробувала вирішити у Сімферополі міжвідомча комісія з земельних питань на чолі з віце-прем'єром Анатолієм Корнійчуком. Лідер кримських татар нардеп Мустафа Джемільов запропонував ділити землю на ПБК «фіфті-фіфті», тобто половину виділяти репатріантам, решту — всім іншим. Проте реально урядовцям, депутатам і представникам центрального меджлісу вдалося домовитись лише про ревізію упродовж найближчого місяця всіх південнобережних земель і перевірки списків черговиків на ділянки. Власне, про цю ідею у Сімферополі висловлюються вже давно, однак далі нещодавнього «відпрацювання» кризового регіону бригадою Генпрокуратури на чолі з Тетяною Корняковою справа не просунулась.
На момент підготовки цих рядків у Партеніті пікети на дорогах знято. Ситуація під контролем СБУ, міліції і бійців внутрішніх військ МВС.