Київська міська державна адміністрація вирішила замінити директорів комунальних підприємств «Бессарабський ринок», «Володимирський ринок», «Житній ринок» та «Київський зоопарк». Про це повідомляє прес-служба КМДА. Причина — закінчення терміну дії трудового договору, підписаного з директорами.
Крім того, київська влада не задоволена рівнем доходів, які приносять місту ці потенційно дуже прибуткові підприємства. «Чи будемо ми ініціювати зміну керівництва Бессарабського ринку? Це однозначно, — розповіла пресі заступник голови КМДА Ірена Кильчицька. — Старий менеджмент там працювати не буде: нас менеджмент, де при кількох мільйонах доходу 43 тисячі прибутку, не влаштовує».
Комісія, яка перевіряла діяльність Бессарабського ринку, що розташований на Хрещатику і відомий своїми «захмарними» цінами, з'ясувала, що суми фактичної оплати продавцями за торгові місця не відповідають задекларованим юридично; на деяких ринках гроші списувалися на закупівлю матеріалів для ремонтно-будівельних робіт, які або не проводилися, або проводилися не в тому обсязі.
У народі вперто тримаються чутки про те, що міські ринки, в тому числі й у Києві, «тримають» бандити, проте причетність директорів названих ринків до такої непочесної діяльності не доведено. А ось щодо дирекції Київського зоопарку минулого року проводили розслідування. Київську адміністрацію здивувало те, що «верхівка» зоопарку підписала договір з офшорною компанією «Міжнародний консорціум «Країна мрій» (не має жодного відношення до однойменного фольклорного фестивалю, організованого Олегом Скрипкою), згідно з яким території столичного зоопарку передаються у безплатне користування цій фірмі на 49 років. У результаті міський бюджет недоотримав 123 тисячі гривень у вигляді податку на землю.
Існує й інша версія зміни керівництва ринків. Говорять про те, що новий мер вирішив поставити на «теплі місця» «своїх» людей. КМДА висуває для претендентів такі вимоги: наявність концепції розвитку підприємства, проходження тесту на детекторі брехні, професійні якості і вік до 45 років. Недоброзичливці мера кажуть, що ідеально до цих вимог підходять люди з «Правексбанку», близького до Черновецького. КМДА передає також, що ліквідовувати вже існуючі столичні ринки не буде, а стихійні має намір переобладнати у комунальні.