Події навколо заблокованої представниками Української православної церкви Московського патріархату та «вітренківцями» Катериненської церкви в Чернігові після майже місячного затишшя знову загострилися. Учора зранку 26 учасників громадської організації Молодіжний націоналістичний конгрес приїхали в Чернігів і намагалися прорвати цю блокаду. Однак міліція, яка вже два місяці стежить за порядком навколо церкви, не порозумілася із приїжджими. Співробітники ППС та «Беркута» поклали юнаків на землю, а потім відправили до міського відділу міліції. За словами керівника групи голови секретаріату Молодіжного націоналістичного конгресу Ярослава Ілляша, ця акція була спонтанною. Він із товаришами — студентами з різних міст України — приїхав, щоб дозволити представникам Чернігівського національного історико-архітектурного заповідника «Чернігів стародавній», на чиєму балансі перебуває храм, і представникам козацької православної громади Чернігова, якій облдержадміністрація передала у користування церкву, потрапити до храму.
«Ми не хотіли конфліктувати з міліцією, — сказав Ярослав Ілляш на прес-конференції після звільнення. — Лише хотіли, що вони дозволили власнику і користувачу потрапити до храму. Серед нас були представники преси, яким не дозволи сфотографувати замки та дріт, яким «пееспеушники» обмотали двері церкви. Але натомість нас забрали до міліцейського відділку. При цьому побивши декого з учасників акції. У міліції нас допитували, у більшості зняли відбитки пальців. Нам не пояснювали, на підставі чого нас затримали і тримали у міськвідділі. Щоб якось відстояти свої права, ми вдалися до лежачого протесту».
Ярослав також розповів, що під час зустрічі iз заступником начальника УМВС області Іваном Катеринчуком, який, до речі, віддав наказ забрати студентів від церкви до відділку міліції, міліціонер порадив йому якомога швидше забиратися з Чернігова і не проводити прес-конференцію.
Але вона відбулася. Директор Чернігівського національного історико-архітектурного заповідника «Чернігів стародавній» Валерій Сарана дав зрозуміти, що сьогодні чернігівська міліція лише спостерігає за тим, як чиниться справжній злочин. Починаючи з 10 липня, коли було заблоковано церкву, незважаючи на всі запити та листи до міліції і прокуратури, він як особа відповідальна за збереження цінностей заповідника не може потрапити до храму. Що там зараз відбувається — невідомо, так само невідомо, в якому стані експонати історичного музею вартістю майже один мільйон гривень.
Представники Центру зв'язків із громадськістю УМВС області, які також були присутні на прес-конференції, заявили, що міліція поки що коментарів щодо того, що сталося, не дає..