Звістка про те, що через виявлений у диких качок, які «квартирують» на Полтавщині, вірус пташиного грипу в області з 18 вересня забороняється полювання на пернату дичину, звісно, схвилювала не лише мисливців. Однак пов'язані з цим чутки про повномасштабну загрозу ураження небезпечною хворобою місцевого населення виявилися передчасними.
Попри те що, за словами голови обласної ради Українського товариства мисливців та рибалок Костянтина Боровика, одинадцять проб, які відбирали фахівці ветеринарної медицини з відстріляних на території Хорольського і Семенівського районів тушок диких качок (такі «контрольні» відстріли з профілактичною метою проводяться регулярно), справді дали позитивні результати стосовно наявності в них антитіл вірусу пташиного грипу Н-5. Однак він не становить небезпеки для людей. Найнебезпечнішого ж для останніх, власне, «перехідного» від птахів до людей підтипу цього вірусу (H-5 N-1) у відстріляних на Полтавщині диких качок, на щастя, не виявлено. Причому ці обнадійливі результати вже підтверджені дослідженнями державної центральної лабораторії ветмедицини у столиці.
Фахівці стверджують: дикі качки-вірусоносії не є екзотикою, для них характерна підвищена вразливість до суто пташиних хвороб. Водночас цілком очевидно, що вони можуть переносити і віруси, небезпечні для здоров'я та життя людини, контактувати з «домашньою» птицею тощо. За таких умов обласна надзвичайна протиепізоотична комісія визнала за необхідне призупинити на території Полтавщини полювання на пернату дичину. Такі заборонні профілактичні заходи «прив'язані» до початку масової сезонної міграції перелітних птахів, які були і залишаються головними розповсюджувачами пташиного грипу. При цьому Полтавщина, за словами голови згаданої комісії, заступника «губернатора» Володимира Андрієнка, готова до боротьби і з тим його різновидом, який небезпечний для людини. Адже протягом кількох останніх місяців у кожному районі відбулися масштабні навчання з залученням усіх служб, яким належить ліквідовувати потенційне вогнище небезпеки. Однак для того, щоб останнім не довелося застосовувати здобуті під час навчань навички у, так би мовити, «бойових» умовах, пов'язаних передовсім із масовим знищенням «домашньої» живності, фахівці ветмедицини рекомендують мешканцям області вже сьогодні переробити птицю, яка за літо «нагуляла» достатньо жирку і м'ясця, на консерви.