Позавчора в Стокгольмі відбулася міжнародна конференція фінансових донорів на відбудову знищеної ізраїльтянами за час 33-денної війни цивільної та промислової інфраструктури Лівану. До столиці Швеції прибули представники 48 країн, включно з прем'єр-міністром Лівану Фуадом Сініорою. Він закликав міжнародну спільноту змусити Ізраїль зняти блокаду його країни, що триває. Організатори конференції сподівалися зібрати 500 млн. доларів, але ці сподівання було перевершено — зібрано один мільярд доларів.
Учора учасники конференції обговорювали питання фінансової допомоги Палестинській Автономії.
Ліван поніс не лише прямі, а й побічні втрати. Його економіка вийшла на рівень щорічного зростання в шість відсотків, а тепер пройдуть роки, поки вона досягне довоєнного рівня. В Ліван цього року мали прибути 1,5 мільйона туристів, і не зі «скупої» Європи, а багатих на нафту країн Перської затоки. В самих лише готелях вони мали залишити два мільярди доларів. Сільське господарство зазнало збитків на 200 млн. доларів. Усього цього не покриє жодна закордонна допомога.
Завдяки докладним фотографіям з супутника, Єврокомісія здійснила власну оцінку втрат, яких зазнав Ліван у результаті ізраїльської агресії, і представила їх на Стокгольмській конференції. Згідно з даними Єврокомісії (виконавчого органу ЄС), в Південному Лівані зруйновано 1489 будинків, 21 із 29 мостів через ріку Літані, 535 відтинків автошляхів та знищено 545 сільськогосподарських угідь. У Бейруті знищено 326 будинків, переважно в південній частині столиці, серйозно пошкоджено шість стратегічних автошляхів та всі злітно-посадочні смуги аеропорту Бейрута.
ДО РЕЧІ
Уряд України виділив понад мільйон гривень гуманітарної допомоги Лівану. Впродовж тижня відповідні міністерства мусять скласти перелік витрат на закупівлю та доставку гуманітарного вантажу до Лівану.